Kontrol ve Otomasyon Kulübü

İTÜ Robot Olimpiyatları

Başlangıç Tarihi 15 Nisan 2010 09:00
Bitiş Tarihi 17 Nisan 2010 18:00
Yer Süleyman Demirel Kültür Merkezi
Etkinlik Türü Turnuva

İTÜ Kültür ve Sanat Birliği'ne bağlı Kontrol ve Otomasyon Kulübü tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen "İTÜ Robot Olimpiyatları", 15-16-17 Nisan 2010 tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Yerleşkesi'nde bulunan Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. Her yıl olduğu gibi bu yıl da farklı kategorilerde yarışmaların, ilgi çekici, yenilikçi seminerlerin ve söyleşilerin yer alacağı, birbirinden ilginç robotların sergileneceği, kısacası katılımcıların robotiğe doyacağı dolu dolu üç gün robotik meraklılarını bekliyor olacak.

 

Türkiye'de öğrenci düzeyinde robotik eğitiminin önemini ve verimini sorgulayan, dünyada olağanüstü hızda gelişme gösteren robotik alanında Türkiye'nin gücünü artırmayı hedefleyen İTÜRO '10'da yarışmacılar, Mini Sumo, Basit Çizgi İzleyen, Gelişmiş Çizgi İzleyen, Süpürge, Yangın Söndüren, Kendini Dengeleyen Robot ve Serbest Kategori başlıklarında yarışacaklar.

15 Nisan 2010 Perşembe

 

09.00 - 10.00 Robot Kayıt ve Kontrolleri

10.00 - 11.00 Robot Kayıt ve Kontrolleri Açılış Paneli

11.00 - 12.00 Robot kayit

12.00 - 13.00 Öğle Arası

13.00 - 14.00 Yarışma: Basit Çizgi İzleyen Mini Sumo

14.00 - 15.00 Seminer: Konu: İnsansız Hava Araçları İçin Yoğun Ortamlarda Uçuş Yollarının Belirlenmesi Ve İnsansız Savaş Uçaklarının Agresif Kontrolü [ Emre Koyuncu (İTÜ), Kemal Üre (İTÜ) ]

15.00-16.00 Yarışma: Basit Çizgi İzleyen Mini Sumo

16.00 - 17.30 Panel Türkiye'de Robotik Eğitiminin Yeri ve Sanayinin Beklentisi

>> Turan Türkmen, ENOSAD Eğitim Kurulu Başkanı

>> Yrd. Doç. Dr. Murat Yeşiloğlu -İTÜ

>> Yrd.Doç.Dr. Ali Fuat Ergenç - İTÜ

>> Ali Şen, OTES Elektronik Endüstriyel Robotik Departman Müdürü

>>Yüksek Müh. Alpaslan Yıldız

17.30 - 18.30 Açılış Kokteyli

 

16 Nisan 2010 Cuma

 

09.00 - 10.00 Yarışma: Basit Çizgi İzleyen Süpürge

10.00 - 11.00 Seminer: Konu: Rehabilitasyon ve Medikal Robotlar Yrd. Doç. Dr. Duygun Erol Barkana (Yeditepe Üni.)

11.00 - 12.00 Seminer: Konu: Çoklu Robot Sistemleri ve Uygulamaları Yrd. Doç. Dr. Sanem Sarıel Talay (İTÜ)

12.00 - 13.00 Yarışma: Basit Çizgi İzleyen Süpürge

13.00 - 14.00 Öğle Arası

14.00 - 15.00 Yarışma: Mini Sumo

15.00 - 15.45 Söyleşi Konu: BeeStanbul: İTÜ RoboCup Takımı Söyleşisi beeStanbul (İTÜ) 16.00 - 17.00 Seminer: Konu: İnsansız Bir Denizaltının Tasarımı ve Kontrolü Prof. Dr. M. Kemal Leblebicioğlu (ODTÜ)

17.00-18.00 Yarışma: Mini Sumo

19.30 Tekne Turu

 

17 Nisan 2010 Cumartesi

 

09.00 - 10.00 Yarışma: Gelişmiş Çizgi İzleyen Mini Sumo

10.00 - 11.00 Söyleşi: Konu: "Robotik Etik Değerlerine Farklı Bir Açıdan Yaklaşım " Neden Patent ? , Marka tescili, Faydalı Model ve Endüstriyel Tasarım Nedir?

11.00 - 12.00 Seminer: Konu: İnsansı Robotlar Doç. Dr. Kemalettin Erbatur (Sabancı Üni.) 12.00 - 13.00 Yarışma: Kendini Dengeleyen Yangın Söndüren

13.00 - 14.00 Öğle Arası

14.00 - 15.00 Yarışma: Gelişmiş Çizgi İzleyen Mini Sumo

15.00 - 16.00 Yarışma: Mini Sumo Finalleri

16.00 - 18.00 Kapanış: Ödül Töreni Kapanış Konuşmaları

19.00 - 21.00 Kapanış Kokteyli

Kontrol ve Otomasyon Kulübü

İTÜ Robot Olimpiyatları

Kontrol ve Otomasyon Kulübü

Tanışma Toplantısı

Kontrol ve Otomasyon Kulübü

Tanışma Çayı

Kontrol ve Otomasyon Kulübü

İTÜRO 2018 Genel Toplantıları

Kontrol ve Otomasyon Kulübü

İTÜRO 2018 Genel Toplantıları