Onur
Son 180 günde 0 haber
Paylaş:

Apis Ar-Ge, CanSat uydu yarışmasına davet edildi

Apis Ar-Ge Uydu Takımı, CanSat Competition'ın ön tasarım raporunda 96.46 puan alarak ilk 40 takım arasına seçildi ve Texas’a davet edildi. Geçtiğimiz yıl prototipini ürettikleri, katlanabilir kanatlı motorsuz insansız hava aracı ile CanSat Competition'ın Kritik Tasarım dalında 1.lik ve Genel kategorisinde 4.lük kazanan Apis Ar-Ge'nin bu seneki hedefleriyse dünya birincisi olmak.

 

Cansat Competition nedir?

Her yıl ABD’nin Texas eyaletinde, Amerikan Uzay Topluluğu (AAS), Amerikan Havacılık ve Uzay Enstitüsü'nün (AIAA) işbirliği ve NASA'nın sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışma, uydu ve uzay alanında üniversitelerarası en büyük yarışma olarak gösteriliyor.

Yarışmaların gözdesi: Apis Ar-Ge

2015 yılında İTÜ öğrencileri tarafından, Uçak Uzay Bilimleri Fakültesi Danışmanı Prof. Dr. Alim Rüstem Aslan’ın desteğiyle kurulan proje takımı Apis Ar-ge, 2016'da yapılan CanSat Competition’da genel kategoride 9., aynı yıl APSCO Cansat Competition'da 1. olmuştu. 2017'de yapılan Türksat Yarışması'nın Kritik Tasarım ve Genel kategori dallarında ise 1.lik elde etmişti.

APİS'i ve çalışmaları yakından takip etmek için:

- http://www.apisarge.itu.edu.tr

- https://www.facebook.com/apisargeteam/ 

- https://twitter.com/ituapisarge 

İTÜ'nün ürettiği küp uydu uzayda İTÜ Çekirdek girişimlerinde bu hafta: Vivosens, Pandora, Sports & Merits

İTÜ Masası Bölüm 3: İTÜ'de Ara Tatil ve Vizeler

İTÜ Apis Ar-Ge birincilik getirdi

İşte fakülte fakülte İTÜ'deki akademisyen kalitesi

#10yearschallenge: Fotoğraflarla İTÜ'de neler değişti?

İTÜ101: İTÜ'nün medyatik profesörleri