Bilim ve Uygarlık Tarihi Kulübü ve Bilim ve Uygarlık Tarihi Kulübü

Roma'dan Türkiye'ye Cumhuriyet'in Serüveni

Başlangıç Tarihi 27 Ekim 2015 17:00
Yer Fen Edebiyat Fakültesi D-101 nolu sınıf
Etkinlik Türü Söyleşi
İletişim 0535 351 99 41

"Sınıflı toplum oluşmasıyla ilk yönetim mekanizmalarının belirginleşmesi, ilkel yönetimden itibaren sistemler ve dayandığı teoriler ve Fransız Devriminin yarattığı modern Cumhuriyet kavramı ve Türkiye Cumhuriyeti " konularının yer aldığı söyleşi, Uygarlık Tarihi Hocası Doç. Dr. Cüneyt Akalın'ın katılımıyla 27 Ekim Salı günü saat 17.00'de Fen Edebiyat Fakültesi D-101 nolu sınıfta yapılacaktır.

 

Doç. Dr. Cüneyt AKALIN

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde başladığı doktora çalışmasına İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi Kürsüsü'nde devam etmiştir. 1999’da savunduğu “Uluslararası İlişkiler Ortamında 27 Mayıs Hareketi” adlı teziyle, “Siyaset Bilimi-Uluslararası İlişkiler Doktoru” ünvanını elde etmiştir. 1995 yılında Galatasaray Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak göreve başlamış; 1999 sonbaharında Yrd. Doçentliğe getirilmiştir. 2001 yılında Marmara Üniversitesi’ne geçmiştir. Halen de bu üniversitenin İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde görev yapmaktadır. Akalın, 2006’da doçent ünvanını almıştır.

Şimdiye kadar Siyasi Tarih, Türk Siyasal Hayatı, Siyasi-İdari Yapı, Gazetecilik, Uygarlık Tarihi, Türk Dış Politikası, Siyasetin Temel Kuram ve Kavramları, İnsan Hakları ve Medya, Uluslararası Medya dersleri vermiştir. Yurt içinde ve dışında yayımlanmış çok sayıda makale kaleme almış, İngilizce ve Fransızca’dan Türkçe’ye kitaplar çevirmiştir.

TÜMÖD üyesidir.

Bilim ve Uygarlık Tarihi Kulübü

Gençlik Yürüyüşü

Bilim ve Uygarlık Tarihi Kulübü

Tanışma Toplantısı

Bilim ve Uygarlık Tarihi Kulübü

İstanbul Gezisi

Bilim ve Uygarlık Tarihi Kulübü

''Türkiye ekonomik krizden nasıl çıkabilir?'' söyleşi - Hakan Topkurulu

Bilim ve Uygarlık Tarihi Kulübü

'Atatürk Olsa Ne Yapardı?' Söyleşisi