Girişimcilik Kulübü

'Aşk, Para, Girişim' Oyunu

Başlangıç Tarihi 20 Aralık 2017 18:00
Bitiş Tarihi 20 Aralık 2017 20:30
Yer FEB Y2 Amfisi
Etkinlik Türü Eğlence
Katılım Türü Herkese Açık

Katılımı sınırlıdır. Kayıt olmak için: bit.ly/askparagirisim

İTÜ Girişimcilik Kulübü, dönemi girisimciliği yakından deneyimleyeceğiniz bir oyunla bitiriyor.  Aşk, Para, Girişim oyununda katılımcılara belli bir miktar para verilir. Herkes ekipleriyle bu parayı arttırmaya çalışırlar. İsterseniz yaratıcı fikirleri girişime çevirip arttırabilirsiniz ya da yapay bir girişim ekosisteminde çeşitli oyunlara, borsaya, arsaya yatırarak değerlendirebilirsiniz. Ya da kendinizi yatırımcı pozisyonuna koyup oyundaki fikirlere yatırım yapabilirsiniz. Oyunda herkesin eşit miktarda parası olacak. Bakalım paranız varken de girişimci misiniz .

Peki içerik olarak neler var?
Fikrini Girişime Çevir: Fikir kağıtları satın alıp, fikilerinizi girişime dönüştürüp paranızı katlayın.
Borsa: Borsadaki haberlere göre size verilen parayla hisseler satın alıp paranızı katlayabilrsiniz. Fakat borsada ciddi kayıplar yaşamanız da mümkün.
Arsa: İsterseniz oyunu oynadığımız yerde arsa diye ayırdığımız bölümleri satın alıp kendi yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. İster inşaata girişin isterseniz çiflik kurun. İsterseniz de....
Melek Yatırımcılık: Paranızla girişimcileri etkileyip onların projelerine ortak olabilirsiniz. Unutmayın bu oyunda girişimcilerin de sizin kadar parası var ;)
Bankacılık: Oyun içerisinde orgnizatörlerin denetiminde paranızı banka sektörüne yatırıp oyun içerisinde kredi ve nakit akışı sağlayabilirsiniz.

Girişimcilik Kulübü

Failure Week After Karaoke

Girişimcilik Kulübü

Aşk Para Girişim-The Walking Dead Edition/Failure Week

Girişimcilik Kulübü

Mobil Oyun Programlama Eğitimi/Failure Week

Girişimcilik Kulübü

Karar Alma Süreçleri Atölyesi/Failure Week

Girişimcilik Kulübü

Kitlesel Fonlama Eğitimi/Failure Week