İTÜ IEEE Öğrenci Kolu ve İTÜ IEEE Öğrenci Kolu

İTÜ İEEE ProjeKent 2013

Başlangıç Tarihi 08 Nisan 2013 12:00
Bitiş Tarihi 09 Nisan 2013 19:00
Yer ITU
Etkinlik Türü Kongre
Etkinlik Sorumlusu ITU IEEE
Ayrıntılı Bilgi http://www.projekent.org

İstanbul Teknik Üniversitesi IEEE öğrenci kulübü, bu yıl 8-9 Nisan’da 5.si düzenlenecek olan ProjeKent 2013 ile Türkiye’de günümüzde en çok desteklenen AR-GE sektörünü ele almaya hazırlanıyor. 

Öğrenci-Sanayi-Üniversite üçlüsünü bir araya getirerek genç mühendis adaylarının gelişen AR-GE sektörü hakkında bilgilenmesi ve AR-GE’nin Türkiye’deki yerini anlatmayı amaçlayan ProjeKent’te bu yıl, yurt dışında ülkemizi temsil etmiş ve dünya derecelerine girerek Türkiye rekorları kırmış proje takımları buluşuyor. İnsansız hava aracı üreterek Dünya 4.sü olan İTÜ ATA Takımı, Türkiye ve Asya’da bir ilki gerçekleştiren PARS Roket Takımı fuar alanında olacaklar. Ayrıca İTÜ IEEE Laboratuvar Komitesinin geliştirmeye devam ettiği Tesla Coil, Arı Çekirdek programında Türk Telekom özel ödülü ve Sanayi Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi desteği almayı başaran EleCreate ise kablosuz enerji aktarımı teknolojisini tanıtacak ve birçok proje sergilenecektir.

Aynı zamanda ziyaretçilerine AR-GE konusunda büyük işler başarmış şirketlerin mühendisleriyle bire bir sohbet edebilme fırsatı sunan ProjeKent 2013, kendi bünyelerinde bulunan İTÜ IEEE Laboratuvar komitesi tarafından ziyaretçilerine elektronik devreler kurma şansı veriyor.

Türkiye’nin AR-GE temalı en büyük öğrenci etkinliği olan ProjeKent 2013 aynı zamanda 12000 TL ödüllü yarışmasını sonuçlandırarak ödül töreni ile AR-GE sektörüne hizmet sunmaya devam edecek.

Sektörün önde gelen isimlerinin yapacağı sunumlar ve gün sonunda gerçekleşecek olan sosyal konuk sohbetleri ile renklenecek olan ProjeKent 2013 katılımcılarına geleceklerine yön verme fırsatı sunuyor.

ProjeKent 2013 Türkiye’de gelişen AR-GE sektörüne, öğrenci sanayi üniversite işbirliğini geliştirerek hız kazandırmayı amaçlıyor.

Ar-Ge dünyasına adım atmak isteyen üniversite öğrencilerine yol gösterici olacak etkili bir sunum dizisidir. Ar-Ge sunumlarında Ar-Ge kavramı ve Ar-Ge süreçlerinden, Ar-Ge dünyasındaki son gelişmelere, Ar-Ge dünyasındaki fırsatlardan, projelerinizdeki haklarınızı nasıl koruyacağınıza dair hukuki ve bürokratik süreçlere kadar Ar-Ge hakkında baştan sona merak edilenler akademisyenler, mühendisler ve uzmanlar tarafından aktarılacak.

8 Nisan

13.30-14.30 İTÜ ARI TEKNOKENT (Nazire Peker)

14.30-15.30 Zaytung.com kurucusu Hakan Bilginer

15.30-16.30 Türk Telekom Arge Müdürü Duygu Öktem

 

9 Nisan

12.30-13.30 Akbank Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Turgut Güney

13.30-14.30 METUTech (Ufuk Batum)

14.30-15.30 General Mobile Genel Müdürü Muzaffer Gölcü

15.45-16.15 Çekilişler

16.30 Can Bonomo Söyleşisi

 

Projekent Web Sitesi                             : http://www.projekent.org

Facebook Sayfası                                : https://www.facebook.com/projekent

Twitter Sayfası                                   : https://twitter.com/ProjeKent

İTÜ IEEE Öğrenci Kolu

IEEE İTÜ YouTube Canlı Yayını

İTÜ IEEE Öğrenci Kolu

Sektör mü Akademi mi? Paneli

Eestec LC İstanbul ve İTÜ IEEE Öğrenci Kolu

Soft Skills Academy

İTÜ IEEE Öğrenci Kolu

Güneş Enerji Sistemleri

İTÜ IEEE Öğrenci Kolu

3D Printer Teknolojileri