Güzel Sanatlar Kulübü

Kulüp Başkanı -
İletişim -

Sanatı seven, sanatçıya değer veren "sanat hayranı" öğrencilere ulaşmayı hedefleyen Güzel Sanatlar Kulübü, bu bağlamda öncelikli olarak Teknik Üniversitede de sanat yapılabileceğini herkese kanıtlayı hedefliyor. Bu nedenle her dönem açtığı temel çizim, gitar,  renklerle resim dersleri gibi çalışmalarla herkesin içindeki sanatçıya ulaşmak ve kendini keşfetmesini sağlamak istiyor. Sıkılmadan bir şeyler üretebilmenin zevkini yaşamak adına derslerin öğrenciler tarafından verilmesi de daha rahat ve eğlenceli bir ortam oluşmasını sağlıyor. Dönem içi sanat filmi gösterimi, sergi ve gezi etkinlikleri düzenleyen kulüp geçtiğimiz yıllarda fotoğrafların ve resimlerin yanı sıra İstanbul’un değerli mimari eserlerinin minimalize edildiği maketleri sergilendiği “Şehr-i İstanbul” isimli bir sergi düzenledi. Geçtiğimiz sene festivalde harita ve ipuçlarıyla gizli hazineyi bulmaya dayalı "Korsan Adası" temalı yarışma düzenleyerek hazineyi bulana küçük hediyeler verdi. Ayrıca kulüp odasında mevcut gerekli malzemelerle ahşap oymacılığı ve marker çalışmaları düzenleniyor.

Üye alımı için zaman belirlemeyen Güzel Sanatlar Kulübü "Müzik dinlemeyi seviyorsanız, arada bir sinemaya gidiyorsanız ya da en azından canınız sıkıldığında bir şeyler karalıyorsanız gelin birlikte sanat yapalım." sloganıyla isteyen herkesi istediği zaman üye olmaya bekliyor.

Genel Aktiflik Sıralaması:87
6 ay önce-
12 ay önce-
Kültür-Sanat Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:32
6 ay önce-
12 ay önce-
arı24 Aktiflik Puanı:5,9
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.
Güzel Sanatlar Kulübü

Sanat Tarihi Konuşmaları

Güzel Sanatlar Kulübü ve Sinema Kulübü

Modigliani Film Gösterimi

Güzel Sanatlar Kulübü

Tanışma Toplantısı

Güzel Sanatlar Kulübü

'Tamamen Doluyuz' Tiyatro Oyunu

Güzel Sanatlar Kulübü ve Güzel Sanatlar Kulübü

Serkan Keskin ile Söyleşi

Güzel Sanatlar Kulübü ve Güzel Sanatlar Kulübü

Güzel Sanatlar Kulübü Tanışma Toplantısı

Güzel Sanatlar Kulübü ve Güzel Sanatlar Kulübü

Uluslararası Sanat Haftası