Aylin
Son 180 günde 7 haber
Paylaş:

2020-2021 eğitim öğretim yılının nasıl yapılacağı netleşmeye başlıyor

COVID-19 salgınına bağlı olarak 2020-2021 eğitim öğretim yılının, yükseköğretim kurumlarında nasıl gerçekleştirileceğine ilişkin ilk açıklamalar YÖK tarafından yapıldı. 

Yapılan açıklamada üniversitelerin, akademik takvimlerini 1 Ekim sonrasında başlayacak şekilde düzenlemesi; kampüsteki öğrencilerin seyreltilmesi ve hareketliliğin azaltılması hususlarında üniversite yönetimlerine karar almada geniş imkanlar tanındığı bilgilerine yer verildi. Salgının bölgesel ve yerel seyrine bağlı olarak yapılacak uygulamalara üniversitelerin ilgili kurulları tarafından karar verileceği belirtildi.

YÖK açıklaması:

Diğer üniversitelerden açıklamalar gelmeye başlamıştı

Geçtiğimiz günlerde Boğaziçi Üniversitesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında hazırlık sınıfı eğitimlerinin tamamen online olarak yapılacağını, lisans ve lisansüstü derslerininse zorunlu haller hariç online eğitim ile tamamlanacağını duyurmuştu.

Bilgi Üniversitesi de yaptığı açıklamada isteyen öğrencilerin uzaktan eğitim ile, isteyenlerinse sınıf ortamında derslerini takip edebileceği bir sistem üzerinde çalıştıklarını belirtmişti.

Yeni dönemle ilgili İTÜ Rektörlüğü tarafından bir açıklama henüz yapılmadı.

Yapılan açıklamalar:

İTÜ'nün yeni rektörü belli oldu İTÜ yapması gereken birçok ödemeyi yapamıyor

U.S. News & World Report 2021 Best Global Universities Rankings raporuna göre İTÜ sıralamaya girdiği 8 alanın 5’inde Türkiye birincisi

İTÜ Hazırlık'ta parayla 5 puan dönemi

Yeni dönemde İTÜ'lülerin mutlaka izlemelisiniz dediği filmler

Yeni dönemde tüm İTÜ öğrencilerine VPN erişimi veriliyor

Havuz dersleri notlandırma sisteminde değişikliğe gidiliyor