Paylaş:

İTÜ'nün yeni özel işletmesi: Bisiklet Evi

"Yeşil Kampüs" projesi kapsamında yapılan; yaşanan aksaklıklar nedeniyle inşaası uzun süren ve yaz aylarının başında tamamlanan Bisiklet Evi'nde bisiklet satışları başladı. Bisiklet Evi'nin büyük açılışının ise iki hafta içinde gerçekleştirilmesi bekleniyor. 

Özel işletme tarafından yönetilecek

Bisiklet Evi'nin işletmesi ünlü bisiklet firması Salcano tarafından yapılacak. Böylece İTÜ Ayazağa Kampüsü'ndeki özel işletmelere bir yenisi daha eklenmiş olacak.

Edindiğimiz bilgilere göre rektörlük tarafından ilk planlanan şey ise Bisiklet Evi'nin showroom olarak kullanılmasıydı. Yani diğer bir deyişle Bisiklet Evi 'Salcano Bayisi' olacaktı. Ancak İTÜ Bisiklet ve Triatlon Kulübü'nün çabaları sayesinde bu konseptten vazgeçilmiş görünüyor.

Kiralama, tamir ve satış gerçekleştirilecek

Bisiklet satışı sırasında İTÜ öğrencilerine indirim yapılacağı edindiğimiz bilgiler arasındayken, indirimin ne kadar ve nasıl olacağı henüz kesinleşmemiş durumda. Öğrencilerden gelen talep üzerine kiralama hizmetine sıcak bakılıyorken; kiralama ve tamir işlemleri Bisiklet Evi'nin  -1. katında yapılacak. 

"Yeşil Kampüs" projesi kapsamında lanse edilen Bisiklet Evi'nin; özel bir firmaya tahsis edilmesi, verilecek olan hizmetlerin nasıl ve ne kadar olacağının hala kesinleşmemesi ise öğrenciler tarafından uzun süre daha tartışılacak gibi duruyor.

Sosyal medyada yapılan yorumlar:

Kulüplerin tanışma toplantısı tarihlerini sizler için derledik Bir üniversiteli bir rüya

U.S. News & World Report 2021 Best Global Universities Rankings raporuna göre İTÜ sıralamaya girdiği 8 alanın 5’inde Türkiye birincisi

İTÜ Hazırlık'ta parayla 5 puan dönemi

Yeni dönemde İTÜ'lülerin mutlaka izlemelisiniz dediği filmler

Yeni dönemde tüm İTÜ öğrencilerine VPN erişimi veriliyor

Havuz dersleri notlandırma sisteminde değişikliğe gidiliyor