Paylaş:

Bursa Büyükşehir'den, İTÜ'ye Tramvay Sataşması

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan danışmanı Taha Aydın, sanayi şehri Bursa’da yapılamaz denilen işleri azim ederek, inatla başardıklarını belirtti. Aydın İstanbul Teknik Üniversitesi’nden daha başarılı oldukları kaydederek “onlar hala ray yapmakla meşgul biz 2,5 yılda yüzde yüz yerli olan Tramvay yaptık”.
Yerli tramvay üretimi projesinin koordinatörlüğü yürüten Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Taha Aydın da projenin üretim sürecini detaylarıyla RUMELİSİAD üyesi işadamlarına anlattı. Aydın, çalışmanın kendilerini çok heyecanlandırdığını vurgulayarak, raylı sistemler ve teknolojilerin hızla geliştiğini söyledi. Herkesin artık demiryolu teknolojisine yatırım yaptığını belirten Aydın, “Şu anda Bursa’da konforlu ulaşım için 50 araca ihtiyaç var. Biz, 2,5 senedir 1 vagonla uğraştık. İstanbul Teknik Üniversitesi’nden daha başarılı oldukları kaydeden Aydın “onlar hala ray yapmakla meşgul biz 2,5 yılda yüzde yüz yerli olan Tramvay yaptık”. Türk insanına imkan verildiğinde neler yapılabilir biz bunu inat ederek başardık. Yaptığımız Tramvay Türk sanayicisinin başarısıdır. Sanayicimize imkan verildiğinde neleri yapabileceğini hep beraber şahit olduk.Yerli tramvay üretimi projesinin koordinatörlüğü yürüten Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Taha Aydın da projenin üretim sürecini detaylarıyla RUMELİSİAD üyesi işadamlarına anlattı. Aydın, çalışmanın kendilerini çok heyecanlandırdığını vurgulayarak, raylı sistemler ve teknolojilerin hızla geliştiğini söyledi. Herkesin artık demiryolu teknolojisine yatırım yaptığını belirten Aydın, “Şu anda Bursa’da konforlu ulaşım için 50 araca ihtiyaç var. Biz, 2,5 senedir 1 vagonla uğraştık. İstanbul Teknik Üniversitesi’nden daha başarılı oldukları kaydeden Aydın “onlar hala ray yapmakla meşgul biz 2,5 yılda yüzde yüz yerli olan Tramvay yaptık”. Türk insanına imkan verildiğinde neler yapılabilir biz bunu inat ederek başardık. Yaptığımız Tramvay Türk sanayicisinin başarısıdır. Sanayicimize imkan verildiğinde neleri yapabileceğini hep beraber şahit olduk.
İTÜ'den Yerli Savaş Uçağı Projesi İçin Destek Sözü İTÜ Buz Hokeyi Takımı Buz Hokeyi 1.Ligi Hazırlıklarına Başladı

39 İTÜ'lü Akademisyen, PLOS Biology Dergisi'nde dünya geneli ilk %2'lik dilimde yer aldı

Taksim Meydanı'nın yeni tasarımı seçildi: projede 5 İTÜ'lü yer alıyor

İTÜ'lü doktora öğrencisi, akademisyen ve oğlunun geliştirdiği Lego Mikrotonal Gitar, Margaret Guthman Müzik Enstrümanları Tasarım Yarışması'nda finale kaldı

İTÜ ve TCDD arasında işbirliği yapıldı

Bir varmış bir yokmuş: Renklendirilmiş fotoğraflar ile İTÜ'de zaman yolculuğu yapmak