Onur
Son 180 günde 0 haber
Paylaş:

Frizbi Teknik Amsterdam’dan başarı ile döndü

Frizbi Takımımız Frizbi Teknik, Amsterdam’da bu yıl 10.su düzenlenen Üniversiteler Arası Ultimate Frizbi Turnuvası'nda (UUT) 2.oldu. Frizbi Teknik aynı zamanda “Spirit of the Game” ödülüne layık görüldü.

31 Mart - 1 Nisan tarihleri boyunca yapılan maçlarda başarılı skorlar alarak, finale kaldı. Universe sayısını (maçın son sayısında berabere olma durumu) kaybeden Frizbi Teknik, turnuvada ikinci oldu. Frizbi Teknik ayrıca organizasyon içerisindeki takımların oylarıyla verilen “Spirit of the Game” ödülüne de layık görüldü.

Spirit of the Game ödülü

Spirit of the Game, ultimate frizbi sporunun en temel ve önemli felsefesidir. Bu felsefeye göre tamamen oyuncular arasındaki iyi niyete bağlı olarak, oyunun amatör ruhunun kaybolmaması ve oyundan alınan eğlencenin maksimum düzeyde kalması ve oyunun centilmenlik ve sportmenlik çerçevesinde yürütülmesi oyuncuların öncelikli amacıdır. Diğer takımlarca oylanıp bu felsefeye en uygun görülen ve bu ruhu en çok gerçekleştiren takıma 'Spirit of the Game' ödülü verilir.

Ferhunde Birkan Kız Öğrenci Yurdu'nda korkutan anlar İTÜ Çekirdek girişimlerinde bu hafta:Lisa, Metrobi, Walkovr

39 İTÜ'lü Akademisyen, PLOS Biology Dergisi'nde dünya geneli ilk %2'lik dilimde yer aldı

Taksim Meydanı'nın yeni tasarımı seçildi: projede 5 İTÜ'lü yer alıyor

İTÜ'lü doktora öğrencisi, akademisyen ve oğlunun geliştirdiği Lego Mikrotonal Gitar, Margaret Guthman Müzik Enstrümanları Tasarım Yarışması'nda finale kaldı

İTÜ ve TCDD arasında işbirliği yapıldı

Bir varmış bir yokmuş: Renklendirilmiş fotoğraflar ile İTÜ'de zaman yolculuğu yapmak