Aylin
Son 180 günde 7 haber
Paylaş:

Havuz dersleri notlandırma sisteminde değişikliğe gidiliyor

COVID-19 salgını nedeniyle 2019-2020 bahar döneminde İTÜ'de dersler ve sınavlar online yapılmıştı. Önceki dönemlerde vize-final şeklinde notlandırma yapılan havuz derslerinin notlandırma sistemi, yerini %100 final sınavının etkili olduğu yeni bir sisteme bırakmış ve VF notu kaldırılmıştı. 

Notlandırmalar değişiyor

2020-2021 güz döneminde, havuz matematik , havuz fizik ve havuz kimya dersleri internet sitelerinde sınav notlandırma sistemlerinde değişikliğe gidildiği görülüyor. Bu yeni sistemde havuz matematik derslerinin notlandırılmasında:

Vize sınavının etkisi: %40

Final sınavının etkisi: %40

2 tane olmak üzere verilecek ödevlerin etkisi: %20 olacak ve öğrenciler dönem içinde %35 başarı sağlayamadıkları durumda VF notu alarak dönem sonunda final sınavına girme haklarını kaybedecekler.

Matematik bölümü web sitesinde yer alan tablo:

 

Havuz fizik dersleri için, notlandırmaya etkisi %40'ar olacak şekilde birer vize ve final sınavı yapılacak ve ağırlığı %20 olacak 5 tane ödev verilecek.


Havuz kimya dersinde ise %40'ar ağırlıklı birer vize ve final sınavı ve her biri %5 etkileyecek şekilde 4 ödev olacağı görülüyor:

 

Yeni dönemde tüm İTÜ öğrencilerine VPN erişimi veriliyor 2020-2021 dönemi URAP Raporu yayınlandı, İTÜ Türkiye üçüncüsü

39 İTÜ'lü Akademisyen, PLOS Biology Dergisi'nde dünya geneli ilk %2'lik dilimde yer aldı

Taksim Meydanı'nın yeni tasarımı seçildi: projede 5 İTÜ'lü yer alıyor

İTÜ'lü doktora öğrencisi, akademisyen ve oğlunun geliştirdiği Lego Mikrotonal Gitar, Margaret Guthman Müzik Enstrümanları Tasarım Yarışması'nda finale kaldı

İTÜ ve TCDD arasında işbirliği yapıldı

Bir varmış bir yokmuş: Renklendirilmiş fotoğraflar ile İTÜ'de zaman yolculuğu yapmak