Paylaş:

İTÜ'de otopark çilesi büyüyor: Şimdi de %730 zam

İTÜ yerleşke araç giriş-çıkış ücretlerine 26 Ocak 2015 tarihi itibariyle zam yapıldı. Geçtiğimiz günlerde öğrenci araçlarına yapılan ayrımcılık ile öğrencilerin yerleşkenin çoğu bölgesine park etmesi engellenmişti. Baskıyı daha arttırmak isteyen yönetim şimdi de astronomik zamlarla öğrencinin karşısına çıkıyor.

Önceden giriş-çıkış ücreti olarak 3 TL ödeyen öğrenciler karardan sonra bir gün yerleşkede bulunursa 25TL ödeyecek. 30dk-2saat arası giriş-çıkış ücreti de 8 TL olarak uygulanıyor.

Türkiye'nin en pahalı özel üniversitelerinden olan Bilkent Üniversitesi'nde yıllık 100 TL olarak, Sabancı Üniversitesi'nde dönemlik 110TL uygulanan abonelik sistemi ise İTÜ'de yıllık 600 TL gibi uçuk fiyatlara çıkarılmış durumda.

Konu ile ilgili hiçbir İTÜ resmi sitesinde açıklama yapılmamakla birlikte, öğrenciler şimdiden sosyal medya aracılığı ile seslerini yükseltmeye başladılar. 

İşte harç miktarları... Uluslararası Sanat Haftası İTÜ'de

U.S. News & World Report 2021 Best Global Universities Rankings raporuna göre İTÜ sıralamaya girdiği 8 alanın 5’inde Türkiye birincisi

İTÜ Hazırlık'ta parayla 5 puan dönemi

Yeni dönemde İTÜ'lülerin mutlaka izlemelisiniz dediği filmler

Yeni dönemde tüm İTÜ öğrencilerine VPN erişimi veriliyor

Havuz dersleri notlandırma sisteminde değişikliğe gidiliyor