Ayça Nur
Son 180 günde 0 haber
Paylaş:

İTÜ'de paylaşımlı elektrikli scooter dönemi başladı

Son zamanlarda İstanbul'un çeşitli yerlerinde sık sık göze çarpan elektrikli scooterlar kısa mesafeli yolculuklar için kullanışlı bir alternatif olmaya başladı. İstanbul'da görebileceğiniz elektrikli scooter markalarından biri olan Palm, 2019-2020 Güz Dönemi'nin başlamasıyla birikte İTÜ Ayazağa Kampüsü'nde hizmet vermeye başladı.

Palm nasıl kullanılıyor?

Scooterları kullanabilmek için önce Palm'ın mobil uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Uygulamadan konumuna ulaşabileceğiniz scooterlardan birinin yanına gidip, QR kodu okutarak kilidini açtıktan sonra sürüşe başlayabiliyorsunuz. Palm'ı hareket ettirmeniz için gereken adımlar ise uygulama içinde anlatılıyor. Palm, şarjı %20ye düştüğünde kendiliğinden duruyor. Bu yüzden kullanmaya başlamadan önce şarj seviyesinin çok düşük olmadığından emin olun.

Gideceğiniz yere vardığınızda veya Palm'ı bırakmak istediğinizde görünür ve öğrencilere açık olduğu sürece her yere kilitleyebiliyorsunuz. Palm'ı kullanmaya başladığınız anda 2 TL başlangıç ücreti, kullanmaya devam ettiğiniz her dakika için 0.35 TL ödemeniz gerekiyor. Uygulamayı indirip üye olduğunuzda ise ilk kullanımınız için hesabınıza 3 TL hediye geliyor. 

Uygulama üzerinden hesabınıza yüklediğiniz bakiye bittiğinde Palm kendiliğinden duruyor. Rakiplerine kıyasla kullanım ücreti düşük görünse de öğrenci bütçesine uygunluğu öğrenciler arasında tartışma konusu.

Uygulama yeni olduğundan Palm elektrikli scooterlarının kullanımı şu an yalnızca anlaşmalı kampüslerle sınırlı ve başlangıç olarak sadece İTÜ Ayazağa Kampüsü'nde kullanıma açık. Uygulamada ise ilerleyen süreçte Palm ile her yere gidilebileceği söyleniyor.

İTÜ'ye 21 yeni aşçı alınacak İTÜ'lüler en popüler film serilerini oyladı: İşte sonuçlar

Mezuniyet durumunda olanlara staj müjdesi

COVID-19 yaz okulu tarihleri belli oldu

YÖK üniversitelerde yapılacak online finallerin temel ilkelerini açıkladı

Nature Index 2019-2020 listesi yayınlandı: İTÜ Türkiye ikincisi

Yeni URAP raporu yayınlandı: İTÜ'den 10 alanda Türkiye birinciliği