Paylaş:

Ve 4. İTÜ'lü başbakan geliyor

Şu anda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olan Binali Yıldırım, yeni başbakan adayı ve AK Parti yeni genel başkan adayı olarak açıklanan isim oldu.

22 Mayıs Pazar günü  yapılacak olan 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde genel başkan adayı gösterilecek ismin belirlendiği AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nda, İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi mezunu Binali Yıldırım aday isim olarak çıktı.

Binali Yıldırım kimdir?

İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi'nden mezun olan ve aynı bölümde yüksek lisans yapan Binali Yıldırım, Dünya Denizcilik Üniversitesi (World Maritime University)'de ihtisas eğitimi aldıktan sonra, İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesinde asistan ve araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. 

1978-1993 yılları arasında Türkiye Gemi Sanayi Genel Müdürlüğü ve Camialtı Tersanesi'nde çeşitli kademelerde yöneticilik yapan Binali Yıldırım, İstanbul Deniz Otobüsleri Genel Müdürlüğü görevinde bulunmuş ve İstanbul'un toplu taşımacılığın denize kaydırılması yönünde önemli projelere imza atmıştır. 1999'da Uluslararası "SKAL" kalite ödülünü alan Binali Yıldırım, aynı zamanda da Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucular Kurulu Üyesidir.   Dünya Denizcilik Üniversitesi (WMU) Yönetim Kurulu üyesidir.

İTÜ'den 4. başbakan

Binali Yıldırım; Süleyman Demirel, Turgut Özal ve Necmeddin Erbakan'dan sonra Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık görevini yerine getirecek 4. İTÜ'lü isim olacak.

 

 

İTÜ'den Aziz Sancar geçti İTÜ'ye bir laboratuvar daha

Yeni dönemde İTÜ'lülerin mutlaka izlemelisiniz dediği filmler

Yeni dönemde tüm İTÜ öğrencilerine VPN erişimi veriliyor

Havuz dersleri notlandırma sisteminde değişikliğe gidiliyor

2020-2021 dönemi URAP Raporu yayınlandı, İTÜ Türkiye üçüncüsü

İTÜ’lü mühendis Kanada Havacılık Sektöründeki 10 Lider Kadın listesinde