Paylaş:

İTÜ'lü girişimcilerden geleceğe dokunan sosyal medya uygulaması

Özellikle akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen sosyal medya uygulamalarına bir yenisi daha eklendi.

İTÜ Endüstri mühendisliği mezunu iki arkadaş tarafından hazırlanan "LeadTime" adlı uygulama, kullanıcılarına video paylaşımı üzerinden geleceğe mesaj gönderme fırsatı sunuyor.

Uygulama ile çektiğiniz bir video, gönderdiğiniz kişi tarafından sadece sizin belirlediğiniz bir tarihte açılabiliyor. Böylece doğum günleri gibi unutulması muhtemel tarihler için daha önceden hazırladığınız bir mesajı o tarihte arkadaşınıza ulaştırabiliyorsunuz.

Faaliyetlerini ABD Boston merkezli yürüten LeadTime, günümüzün sosyal medya trendleri kapsamında geniş bir kullanıcı kitlesi hedeflerken, uygulamanın kurucularından Erdem Yürük, bu uygulama için: "LeadTime, kullanıcılara bugünden geleceğe dokunma fırsatı verirken, aslında yeni bir sosyal mecra yaratıyor." dedi.

 Appstore'da yayında olan uygulamanın ayrıntıları için tıklayınız.

 

Kampüs Röportajları: Taşkışla'da neler oluyor? İlklerin öncüsü Pars Roket Grubu

39 İTÜ'lü Akademisyen, PLOS Biology Dergisi'nde dünya geneli ilk %2'lik dilimde yer aldı

Taksim Meydanı'nın yeni tasarımı seçildi: projede 5 İTÜ'lü yer alıyor

İTÜ'lü doktora öğrencisi, akademisyen ve oğlunun geliştirdiği Lego Mikrotonal Gitar, Margaret Guthman Müzik Enstrümanları Tasarım Yarışması'nda finale kaldı

İTÜ ve TCDD arasında işbirliği yapıldı

Bir varmış bir yokmuş: Renklendirilmiş fotoğraflar ile İTÜ'de zaman yolculuğu yapmak