Paylaş:

Merkezi Derslik Binası (MED) 2014 Ulusal Mimarlık Ödülü Kazandı!

Merkezi Derslik Binası (MED) 2014 Ulusal Mimarlık Ödülü Kazandı!

Mimarlar Odası’nın her iki yılda bir düzenlediği ve bu yıl 14. dönemi gerçekleştirilen Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri sahiplerini buldu. İTÜ Merkezi Derslik Binası (MED) bu ödülün sahibi oldu. 

Mimarlar Odası’nın her iki yılda bir düzenlediği ve bu yıl 14. dönemi gerçekleştirilen Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri sahiplerini buldu. Yüksek bir katılımla gerçekleşen 2014 döneminin Seçici Kurulu, 209 eserin /285 pano ile katılımını değerlendirdi. Haydar Karabey başkanlığında, Nur Akın, Ferhat Hacıalibeyoğlu, Ahmet Özgüner ve Semra Teber Yener’den oluşan Seçici Kurul, “Mimar Sinan Büyük Ödülü”, “Mimarlığa Katkı Dalı Başarı Ödülleri” ve “Anma Programı” için ödüle değer görülen isimleri ve “Yapı”, “Proje” ve “Fikir Sunumu” dallarında ödül adaylarını belirledi ve kamuoyuna önceden duyurdu. Ödüller ise, 11 Nisan 2014 Cuma günü, Ankara’da ODTÜ KKM’de yapılan törende açıklandı ve sahiplerini buldu.

 

İTÜ Merkezi Derslik Binası, Ayazağa-İstanbul / Hasan Şener, Ahsen Özsoy

 

11 Yaşındaki Deha İTÜRO'da Herkesi Şaşırttı İTÜFest'14 Programı Belli Oldu

39 İTÜ'lü Akademisyen, PLOS Biology Dergisi'nde dünya geneli ilk %2'lik dilimde yer aldı

Taksim Meydanı'nın yeni tasarımı seçildi: projede 5 İTÜ'lü yer alıyor

İTÜ'lü doktora öğrencisi, akademisyen ve oğlunun geliştirdiği Lego Mikrotonal Gitar, Margaret Guthman Müzik Enstrümanları Tasarım Yarışması'nda finale kaldı

İTÜ ve TCDD arasında işbirliği yapıldı

Bir varmış bir yokmuş: Renklendirilmiş fotoğraflar ile İTÜ'de zaman yolculuğu yapmak