Oğuz
Son 180 günde 11 haber
Paylaş:

Tüm üniversiteler 3 hafta tatil

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın 12.03.2020 tarihinde yapmış olduğu açıklamalara göre tüm üniversiteler COVID-19 tehlikesi dolayısıyla 16 Mart Pazartesi’nden itibaren olacak şekilde 3 hafta tatil edildi. Tatil kararına idari ve akademik personel dahil edilmedi ve tatil süresince uzaktan eğitim yapılmayacağı açıklandı.

İTÜ'den resmi açıklama

Tatil kararlarının açıklandığı gece saat 23:34'te İTÜ resmi hesabı İTÜ'nün de tatil edildiğini bildiren açıklama tweetini yayınladı.

Bazı laboratuvar dersleri iptal

Kimya bölümü 13 Mart 2020 Cuma günü yapılacak olan tüm öğrenci laboratuvar derslerini iptal ettiğini açıkladı. (KIM 114L, KIM 206L, KIM 231L, KIM 232L, KIM 322E)

İTÜ sessizliğini bozmuştu

11 Mart’taki Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın açıklamalarının ardından diğer üniversiteler tatil edildiklerini teker teker ilan ederken İTÜ sessiz kalmıştı. 12 Mart sabahı yaptığı açıklamadaysa şimdilik eğitime ara verilme durumunun olmadığı ve bir dizi önlemler alındığını ilan etmişti.

Cumartesi yapılacak havuz kimya sınavları iptal edilmedi Üniversiteler COVID-19 nedeniyle tatil edilmeye başlandı

39 İTÜ'lü Akademisyen, PLOS Biology Dergisi'nde dünya geneli ilk %2'lik dilimde yer aldı

Taksim Meydanı'nın yeni tasarımı seçildi: projede 5 İTÜ'lü yer alıyor

İTÜ'lü doktora öğrencisi, akademisyen ve oğlunun geliştirdiği Lego Mikrotonal Gitar, Margaret Guthman Müzik Enstrümanları Tasarım Yarışması'nda finale kaldı

İTÜ ve TCDD arasında işbirliği yapıldı

Bir varmış bir yokmuş: Renklendirilmiş fotoğraflar ile İTÜ'de zaman yolculuğu yapmak