Jeoloji Mühendisliği Kulübü

Kulüp Başkanı Aykut ŞAHİNKAYA
İletişim itu.jmk@facebook.com

İTÜ Jeoloji Mühendisliği Kulübü, Jeoloji Mühendisliği'nin tanıtımı, jeolojiyi sevdirmek ve geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla 1994 tarihinde Maden Fakültesi bünyesinde kurulmuştur. 2003 yılında Kültür Sanat Birliği'ne bağlanmıştır. Jeoloji Mühendisliği Kulübü aracılığı ile öğrencilerin öğretim görevlileri ve dekan ile daha rahat iletişime geçmeleri sağlanmaktadır. Düzenlenen gezi ve seminerler ile bölüm öğrencilerinin birbirleriyle diyaloga geçmeleri ve öğrenilmiş olan teorik bilgilerin öğrenciler tarafından pratikte uygulanması amaçlanmaktadır.

Jeoloji Mühendisleri Odası ile öğrenci iletişimi sağlamak; jeoloji firmaları ile bağlantı kurarak öğrencilere staj imkanı sağlamak; ders notları, kitap ve bilgileri paylaşmak; geziler (sosyal ve kültürel) düzenlemek; mesleki paneller ve  kariyer günleri düzenlemek; seramik ve gitar kursları düzenlemek kulübün faaliyetleri arasındadır.

Genel Aktiflik Sıralaması:69
6 ay önce-
12 ay önce-
Uzmanlık Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:32
6 ay önce-
12 ay önce-
arı24 Aktiflik Puanı:14,5
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.
Cevher Hazırlama Mühendisliği Kulubü, Jeofizik Mühendisliği Kulübü, Jeoloji Mühendisliği Kulübü ve Maden Mühendisliği Kulübü

Kömürün Enerjideki Yeri

Jeoloji Mühendisliği Kulübü

Mineraloji-Petrografi Tanıtımı & Ödüllü Yarışma

Jeoloji Mühendisliği Kulübü

Tanışma Toplantısı

Jeoloji Mühendisliği Kulübü ve Jeoloji Mühendisliği Kulübü

Prof. Dr. Naci Görür ile Marmara Deprem Araştırmaları ve Olası İstanbul Depremi

Jeoloji Mühendisliği Kulübü ve Jeoloji Mühendisliği Kulübü

Belgesel Gösterimi