Buz Hokeyi Kulübü

Kulüp Başkanı Burak Şimşek
İletişim ituhokey@gmail.com

İTÜ Buz Hokeyi Takımı, 2012 yılında İTÜ öğrencileri tarafından buz sporlarını tanıtmak, üniversite bünyesinde geliştirmek ve üniversitemizi buz hokeyi branşında üniversiteler arası turnuvalarda temsil etmek amacıyla kurulmuştur. Aynı yıl içerisinde antrenmanlara kaymayı bilen veya daha önce buz hokeyi oynamış öğrencilerin önderliğinde, kaymaya yeni başlayanların da katılımıyla, Metrocity AVM buz pistinde başlanmıştır. 1 yıl gibi kısa bir süre içerisinde 10 kişiye ulaşan kadrosuyla erkek takımı tarafından üniversitemiz 2013 yılında Erzurum'da düzenlenen Türkiye Üniversitelerarası Buz Hokeyi Şampiyonası'nda buz hokeyi branşında ilk kez  temsil edilmiştir. Bunun haricinde aynı yılın Haziran ayında İTÜ Buz Hokeyi Takımı oyuncuları önderliğinde kurulan karma bir takım Kocaeli’nde düzenlenen Makedonya ve Bulgaristan’dan da takımların katıldığı Ice Hockey Masters turnuvasına katılmıştır. 

Turnuvanın ertesinde daha önce antrenman yapılan pistin yetersizliği ile takımın büyüme ve kız takımı kurulma amaçları sebebiyle antrenmanlar Zeytinburnu'nda bulunan Silivrikapı Buz Pisti'nde yapılmaya başlanmıştır. Bununla beraber kız takımı da kurulmaya başlanmış ve antrenmanların yanı sıra paten kaymayı öğrenmek isteyen ya da sevenlere yönelik etkinliklerle hem takıma yeni üyeler katmak hem de İTÜ öğrencilerine kaymayı öğretmek ve sevdirmek amaçlanmıştır. 

2014 yılında çeşitli imkânsızlıklar sebebiyle herhangi bir turnuvaya katılmak mümkün olmamış ancak takım içi faaliyetlerin devam etmesiyle bünyesine kattığı yeni öğrenciler ile hem erkek takımı genişlemiş hem de kız takımı turnuvalara katılabilecek boyutlara ulaşmıştır. Bu yıl içerisinde antrenmanlara devam edilmiş, antrenmanların hem sayısı hem de niteliği artırılmıştır.

2015 yılında İTÜ Buz Hokeyi Kulübü üniversitemiz adına Şubat ayında düzenlenen ÜNİLİG turnuvasında 16 sporcudan oluşan erkek ve 7 sporcudan oluşan kız takımları ile temsil etmiş, böylelikle İstanbul Teknik Üniversitesi ilk kez buz hokeyi branşında kız takımı ile temsil edilmiştir. 

3 yıl gibi kısa bir süre içerisinde yaklaşık 25 sporcu sayısına ulaşan ve üç turnuvada boy gösteren İTÜ Buz Hokeyi Kulübü, yeni yıldan itibaren çalışmalarına Silivrikapı Buz Pisti'nde, pazartesi günleri herkese açık antrenman ve çarşamba günleri takım antrenmanı olacak şekilde devam etmekte, bünyesine katılacak yeni üyeleri beklemekte ve kaymayı öğrenmek isteyenleri antrenmanlarına davet etmektedir.

 

Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Spor Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.