Ergonomi Kulübü

Kulüp Başkanı Ali Osman Seyyidoğlu
İletişim ergonomikulubu@itu.edu.tr

Ergonomi Kulübü, İTÜ İşletme Fakültesinde 1992 yılında Endüstri Mühendisliği öğrencileri tarafından kurulmuştur. Kulübün birincil amacı, bilim dalı olarak ergonomiye ilgi duyan öğrencileri bir araya getirmek, ergonomi alanı ve alt dallarında çeşitli bilimsel çalışmalar yapmak, öğrencilerin bilgilenmesi amacıyla teknik geziler, konferanslar düzenlemek ve çeşitli tartışma platformları oluşturmaktır. Ergonomi Kulübü, İTÜ öğrencilerinin okula adım attıkları ilk günden itibaren 'Ergonomi' kavramı ile tanışmalarını, Ergonomi yerini ve önemini kavramalarını hedeflemektedir.

'Saneyide Ergonomi Uygulamaları ve Bu Uygulamaların Verimliliğe Katkıları' konulu Mercedes Benz-Türk, Tofaş ve Siemens gibi alanında iddialı ve köklü firmaların katılımı ile gerçekleştirilen panel; İş Sağlığı ve Güvenliği, İş Geliştirme gibi konulara değinilecek, yine panelde olduğu gibi sanayi uygulamaları ve çeşitli örneklerle konuların altı çizilecek bir 'Ergonomi Günleri' projesi; İTÜ Ergonomi Kulüb & Edutime Bilgi Teknolojileri işbirliği ile halen devam eden bilgisayar kursu kapsamında, Visual Basic, Sql, Access ve İleri Excel eğitimleri kulübün önemli faaliyetlerindendir.

Genel Aktiflik Sıralaması: 150
6 ay önce -
12 ay önce -
Uzmanlık Kulüpleri Aktiflik Sıralaması: 61
6 ay önce -
12 ay önce -
arı24 Aktiflik Puanı: 0,0
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.