Kızılay Kulübü

Hayallere hayat vermek için kan ver

Başlangıç Tarihi 26 Nisan 2016 09:00
Bitiş Tarihi 28 Nisan 2016 22:00
Konum Ayazağa Kampüsü
Etkinlik Türü Kampanya

İstanbul Teknik Üniversitesi Kan ve Kemik İliği Bağışı
Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. 18-65 yaş arası her insan, 3 ayda bir kan verebilir. Vücutta 300-400 mL kan eksikliğinde bünye bunu kapatmak için derhal çalışmaya başlar. Kemik iliği, kana döktüğü hücrelerin sayısını arttırır. Bir yandan da taze kan organlara oksijen taşınmasını kolaylaştırır. Yani kişi canlılık kazanır, daha da önemlisi HAYAT KURTARIR. Çeşitli ameliyatlar geçiren insanlar, problemli gebelikler, hemofili ve talesemi hastaları ve diğerlerinin yapılamayan tek ilaca, kana ihtiyaçları vardır. Ülkemizde yıllık kan bağış oranının, nüfusun %2.5'i kadar olduğunu görüyoruz. Daha bilinçmemiz ve yardım bekleyenlere yardım eli olmak için tüm İTÜ'lüler etkinliğe davetlidir.

ETKİNLİK DETAYLARI; 
Etkinlik, Maslak kampüsünde 26-27-28 Nisan Tarihlerinde ; 27-28 Nisan Tarihlerinde Maçka kampüsünde olacaktır. Ayazağa kampüsü için etkinlik festival alanı(simmit yolu) , Maçka kampüsü için ise okulun girişinde olacaktır. 
Ayrıca TÜRKÖK projesi için standlarda çeşitli bilgilendirmeler yapılacak; bağışçı olmak isteyenlerin KIZILAY ile teması sağlanacaktır. Eğer üniversitemizden bağışçılarımız olursa bunu gerçekleştiren ilk üniversite olacağız. (Etkinliğimiz İTÜ öğretim üyeleri,mezunları, öğrencileri ve çalışanlarını kapsamaktadır.)

Kızılay Kulübü

Çorbada Tuzun Olsun

Kızılay Kulübü

İşaret Dili Eğitimi

Kızılay Kulübü

Tanışma Toplantısı

Kızılay Kulübü

you KAN do it! kan ve ilik bağışı kampanyası

Kızılay Kulübü

Tanışma Toplantısı