Savunma Teknolojileri Kulübü

İTÜ SAVTEK İnsansız Sistemler Konferansı

Başlangıç Tarihi 01 Haziran 2013 08:00
Bitiş Tarihi 01 Haziran 2013 18:30
Konum İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi
Etkinlik Türü Konferans
İletişim İsmi Ayşe Tatlı
İletişim Bilgisi aysetatli.dtm@gmail.com
Ayrıntılı Bilgi http://insis2013.com/
Giriş Bilgisi Ücretsiz olup Sertifikalıdır.

İTÜ SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ KULÜBÜ
İNSANSIZ SİSTEMLER KONFERANSI 1 HAZİRAN 2013’ DE İTÜ SÜLEYMAN DEMİREL KÜLTÜR MERKEZİ’ NDE 

İTÜ Savunma Teknolojileri Kulübü ( SAVTEK ) ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor.

2008 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Kültür ve Sanat Birliğine bağlı olarak kurulan, Türkiye ‘nin savunma teknolojileri konusunda ilk ve tek üniversite öğrenci kulübü olma özelliğini taşıyan kulüp, üniversite savunma sanayii işbirliğine katkı sağlamak için sektörün önde gelen firmaları ile bu güne kadar birçok etkinliği başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye de devam etmektedir. 

Savunma sanayiinin günden güne büyük bir büyüme gerçekleştirdiği ülkemizde insansız sistemler dünyada olduğu gibi Türkiye’ de önemli bir yere sahip. Geliştirilen insansız sistemler ve bunların gerektirdiği teknolojiler sayesinde ciddi deneyim ve kabiliyetler elde eden ülkemiz, üretmiş olduğu özgün tasarımlar ile dünyada ismini ciddi anlamda duyurmaya başladı. İnsansız sistemler konusunda ki bu gelişmenin devamlığını üniversite – savunma sanayii işbirliğinde gören İTÜ SAVTEK, Türkiye’nin insansız sistemler konusunda ki gelişimine dikkat çekmek, üniversite savunma sanayii işbirliğine katkıda bulunmak ve geleceğin insansız sistemler teknolojileri konularını tartışmaya açmak için 1 Haziran 2013 Cumartesi günü İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezin de İnsansız Sistemler Konferansı ‘nı ( İNSİS 2013 ) gerçekleştirilecektir. 

Var olan teknolojilerin ve ürünlerin değil, gelecek de ki teknolojilerin konuşulacağı konferansa Türkiye’nin önde gelen Savunma Sanayii kurum ve kuruluşlarından ( SSM TAI TEI Aselsan Tübitak MAM ) konuşmacılar gelerek elde edilen bilgi ve deneyimleri katılımcılar ile paylaşacaktır. Ayrıca İTÜ içerisinde üretilen insansız sistemler projeleri de konferans süresi boyunca sergi bölümünde sergilenecektir. Konferansımız sertifikalı ve ücretsiz olup tüm herkesin katılımına açıktır. Katılımcıların konferansa katılabilmeleri için aşağıdaki internet sitemizdeki kayıt bölümünde bulunan formu doldurmaları gerekmektedir:

http://insis2013.com/


Etkinlik Tanıtım Videomuz:
http://www.youtube.com/watch?v=MUV1e0cRxmY

Savunma Teknolojileri Kulübü

Savunma Teknolojileri Günleri'24

Savunma Teknolojileri Kulübü

Savunma Teknolojileri Günleri '24

Savunma Teknolojileri Kulübü

Savaşa Giriş Dönemi Taraflar Arası Teknolojik Farklılıklar

Savunma Teknolojileri Kulübü

Defence-Up

Savunma Teknolojileri Kulübü

Alman Arşivlerinde Osmanlı Hava Gücü Konferansı