Fotoğraf Kulübü

Kulüp Başkanı Tayfun Şahin
İletişim fotograf@itu.edu.tr

İTÜ’nün en eski sanat kulüplerinden olan İTÜFK, 20 yılı aşkın süredir faaliyetlerini sürdürmektedir. Özel olarak fotoğrafta, genel olarak da sanatta kişisel gelişimi sağlamayı kendine ilke edinmiş olan kulüp; üyelerinin fotoğraf ile her an iç içe olmasını sağlamaya çalışır. İTÜFK, gerçekleştirdiği projelerle adını basında sıkça duyururken üniversite içindeki etkinlikleri de yoğun ilgi görmektedir. Kulüp kendi içinde teorik ve pratik eğitimlerini sürdürürken, İstanbul içi ve dışı geziler düzenlenir. Fotoğrafçılar ve sosyal bilimcilerle yapılmış ve yapılacak söyleşiler; fotoğraf için yeni perspektifler kazandırırken, kulübün amaçlarına ulaşmasında anahtar işlevi görür. Bunun yanında yapılan sunumlar ve okumalar da kulübün önem verdiği aktivitelerdir.

Yıllardır üzerinde çalışılan ve her yıl daha da yeni ve farklı programlarla fotoğraf sevenleri İTÜ’ye davet eden Fotoğraf Buluşmaları etkinliği İTÜFK üyelerince hazırlanmaktadır. İTÜFK her salı günü saat 18:00 KSB Küçük Salon'da toplanıyor.

Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Kültür-Sanat Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.