Güzel Sanatlar Kulübü

Kulüp Başkanı Ece Naz Tuğrul
İletişim itugsk@gmail.com

Sanatı seven, sanatçıya değer veren "sanat hayranı" öğrencilere ulaşmayı hedefleyen Güzel Sanatlar Kulübü, bu bağlamda öncelikli olarak Teknik Üniversitede de sanat yapılabileceğini herkese kanıtlayı hedefliyor. Bu nedenle her dönem açtığı temel çizim, gitar,  renklerle resim dersleri gibi çalışmalarla herkesin içindeki sanatçıya ulaşmak ve kendini keşfetmesini sağlamak istiyor. Sıkılmadan bir şeyler üretebilmenin zevkini yaşamak adına derslerin öğrenciler tarafından verilmesi de daha rahat ve eğlenceli bir ortam oluşmasını sağlıyor. Dönem içi sanat filmi gösterimi, sergi ve gezi etkinlikleri düzenleyen kulüp geçtiğimiz yıllarda fotoğrafların ve resimlerin yanı sıra İstanbul’un değerli mimari eserlerinin minimalize edildiği maketleri sergilendiği “Şehr-i İstanbul” isimli bir sergi düzenledi. Geçtiğimiz sene festivalde harita ve ipuçlarıyla gizli hazineyi bulmaya dayalı "Korsan Adası" temalı yarışma düzenleyerek hazineyi bulana küçük hediyeler verdi. Ayrıca kulüp odasında mevcut gerekli malzemelerle ahşap oymacılığı ve marker çalışmaları düzenleniyor.

Üye alımı için zaman belirlemeyen Güzel Sanatlar Kulübü "Müzik dinlemeyi seviyorsanız, arada bir sinemaya gidiyorsanız ya da en azından canınız sıkıldığında bir şeyler karalıyorsanız gelin birlikte sanat yapalım." sloganıyla isteyen herkesi istediği zaman üye olmaya bekliyor.

Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Kültür-Sanat Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.