Yine yeni yeniden: İTÜ'de bitmeyen inşaat

İTÜ Mimarlık Fakültesi binasının ya da herkesin bildiği adıyla Taşkışla'nın 13 Mayıs 2013 tarihinde başlayan "basit" restorasyon inşaatının önceden kararlaştırılmış olan bitiş tarihi kafaları karıştırdı.

2009 yılında alınan kararın ardından 2013 yazında başlayan restorasyon süreci bitti bitecek derken sonunda beklenen gün geldi çattı. İnşaat firmalarıyla yapılan sözleşmede restorasyonun bitiş tarihi 29 Ekim 2015 Perşembe olarak kararlaştırılmış.

Binanın üç cephesinde yapılan yenileme çalışmaları bitmesine rağmen otopark tarafında kalan cephede yapılan işlemlerin bitmediği göze çarpıyor. Teleferikten inip Taksim'e doğru yürürken görülen bu cephede var olan renk ve doku farklılıkları sürecin bu cephede sekteye uğradığını göstermektedir.

Restorasyonun 29 Ekim 2015 tarihinde bitmesi gerektiğini belirten yukarıdaki tabelanın her sabah önünden geçip, bir toz bulutunun içine giren öğrenci ve öğretim görevlilerinin akıllarında tek bir soru var; ne zaman atölyelerin camını açıp inşaat sesiyle ve tozuyla karşılaşmadan ders yapabileceğiz? 

Ford Sürüş Akademisi İTÜ'ye geliyor Mühendislikte zirve İTÜ

arı24 x İTÜ Veri Bilimi Kulübü: Üniversite öğrencileri için barınma anket raporu

Ayazağa yemekhane sırasına yeni rakip: Maçka

Beni kulübüne katılmaya ikna et | arıKampüs x İTÜ Kulüpler Şenliği 2023

İTÜ İnşaat Fakültesi mezunu ve Fahri Doktora sahibi Dr. Nurettin Koçak hayatını kaybetti

İTÜ öğrencileri özelleştirilen yemekhane hakkında ne düşünüyor?