İTÜ ACM Student Chapter

Kulüp Başkanı Efe Yiğit Taş
İletişim info@itu.acm.org
Association for Computing Machinery, kısaca ACM, 1947 yılında Richard Hamming tarafından kurulmuş bilgisayar bilimleri alanlarındaki en büyük ve en eski kuruluştur. Uzmanlar, öğretim görevlileri, araştırmacılar ve öğrencilerden oluşan 100.000 üyesi bulunmaktadır. Mesleki ve akademik yayınlar, etkinlik ve toplantı faaliyetleri ile bilgisayar bilimlerinin geliştirilmesini ve bilgisayar bilimleri alanında ilgili profesyonellere ve öğrencilere kaynak sağlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca bilişim dalının en prestijli ödülü olarak gösterilen Turing Ödülü'nü vermektedir.
Bilişim teknolojisinin 34 farklı alanı ile ilgilenen Özel İlgi Grupları (SIG - Special Interest Groups) bulunmaktadır. Profesyoneller tarafından  171 bölümde, öğrenciler tarafından dünya genelinde 500 üniversite ve kolejde, Türkiye'de ise 11 üniversitede temsil edilmektedir. 
İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde 13 Haziran 2017 tarihinde kurulan İTÜ ACM Student Chapter, Bilgisayar ve Bilişim Fakültesindeki ilk ve tek öğrenci kulübü olma özelliğini taşımaktadır. İTÜ ACM Student Chapter, bilgisayar mühendisliği öğrencilerini ve bilgisayar bilimleri ile ilgilenen öğrencileri bir araya getirip çeşitli proje ve yarışma takımları ile üyelerini ilgili öğretim görevlilerinin desteğiyle beraber teknik açıdan geliştirmeyi ve üyelerine takım çalışması, sorumluluk bilinci gibi sosyal yetenekler kazandırmayı amaçlamaktadır. İTÜ ACM Student Chapter gerek dünya çapında gerçekleşen, gerekse ülke içerisinde üniversite ve şirketler tarafından düzenlenen bilgisayar bilimleri ve programlama yarışmalarında İstanbul Teknik Üniversitesi'ni başarılı bir şekilde temsil etmek için çalışmalarını devam ettirecektir.Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Uzmanlık Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.