İTÜ Mezunları Derneği Öğrenci Kulübü

Kulüp Başkanı Mehmet Yılmaz
İletişim merhaba@itumdk.com

2015 yılında, kendilerini yetiştirme konusunda oldukça önemli ve samimi gayretler sarf eden üniversite öğrencileri önderliğinde kurulmuş, danışmanlığını Prof Dr. Mustafa Bağrıyanık‘ın yaptığı, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde 25 kurucu üyesi ve 1000’e yakın üyesi olan İstanbul Teknik Üniversitesi’nin en aktif öğrenci oluşumlarından biri olmaya adaydır. İTÜ´de öğrencilerin kendilerini iş hayatına hazırlayabilmek için gerek akademik düzeyde gerek sosyal hayatlarında gelişimlerini desteklemek amacıyla kurulmuş olan kulüp, bu ülkenin iş hayatında en önemli isimlerini yetiştirmiş olan İTÜ´de bu alanda bulunan boşluğu doldurmayı planlamakta ve bu alandaki mevcut sorunlara çözümler getirmeyi hedeflemektedir. İTÜ Mezunları Derneği Kulübü, İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nden yönetilmektedir.

 "İTÜ mezunu ile İTÜlü öğrencilerin arasında bir sinerji oluşturmayı planlayıp, İTÜ Mezunları Derneği’nin desteğini arkasına alan kulüp, tüm Türkiye ve dünyadaki sayısız başarılara imza atmış İTÜ’lüleri bir araya getirerek, bir İTÜ kültürü oluşturarak bunu ebediyen devam etmesini sağlamayı amaçlamaktadır."

 Vizyonları: "Ülkemizdeki genç çalışan potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha yetkin hale getirilmesi için çalışmalar yaparak özelde İTÜ, genelde ise tüm Türkiye‘de alanındaki öğrenci toplulukları arasında en aktif ve üretken, iş ve üniversite camiasında tanınan, kendi alanında otorite sahibi ve saygın bir öğrenci kulübü olmaktır. "

Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Uzmanlık Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.