BEST İstanbul (Uluslararası Mühendislik Kulübü)

Kulüp Başkanı Ayşenur Sancak
İletişim istanbul@best.eu.org

BEST, Board of European Students of Technology, kar amacı gütmeyen ve gönüllülük ilkesiyle çalışan Avrupa çapında bir öğrenci organizasyonudur. 1989’dan beri Avrupa’nın önde gelen üniversitelerinde iletişim, ortaklık ve öğrenci değişimleri ile geleceğin mühendislerinin ve yöneticilerinin eğitimini tamamlayıcı yönde çalışmalar yapmakta; şirket, öğrenci ve üniversite arasındaki etkileşimi sağlama görevini yerine getirmektedir. Bu üniversitelerde okuyan öğrencilere yüksek kalitede eğitim ve kariyer imkanları sunmaktadır. BEST İstanbul 2004 yılından beri faaliyetlerini sürdürmektedir. Lokal BEST gruplarına aynı zamanda LBG(Lokal BEST Grup) olarak da hitap edilir, örneğin LBG İstanbul.

LBG Istanbul’un ve diğer tüm BEST gruplarının, BEST’teki en büyük misyonu BEST’in amacına hizmet etmek; öğrencileri geliştirme ve uluslararası bir düşünce tarzının tüm öğrenciler tarafından benimsenmesini sağlamaktır. Bu yüzden BEST Istanbul organize ettiği tüm aktivitelerde bu amacı göz önünde bulundurur. Bu anlattıkları büyük amacın dışında ise amaçları güçlü bir BEST grubu olarak, uluslararası büyük etkinliklerin organizasyonunu üstlenmek, BEST’i ve servislerini layığıyla tüm İTÜ öğrencilerine tanıtmak ve BEST’e yararlı üyeler yetiştirmek. BEST Istanbul, üyeleriyle beraber geçmişten günümüze, her geçen gün daha büyük bir azim ile bu yolda devam etmektedir.

Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Uzmanlık Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.