Bilişim Kulübü

Kulüp Başkanı Enes Seçgin
İletişim bilisimitu@gmail.com

Bilişim sektörüne meraklı kendini bilişim alanında geliştirmek isteyen öğrencileri bir araya getiren İTÜ Bilişim Kulübü, İTÜ'de kurulan ilk öğrenci kulüpleri arasında yer almaktadır. Bilişim Kulübü'nün amacı bilişime ilgisi olan öğrencilerin yenilikçi teknolojilerden haberdar olmasını sağlamak ve teknolojiye yön verecek uygulamaları geliştirebilmeleri için yazılım dillerini kolay bir şekilde öğrenmelerinin sağlamaktır. Ayrıca öğrencilerin hızla gelişen teknolojilerin işleyiş alanlarını sahada görmeleri için teknik geziler de düzenlenmektedir.

İTÜ Bilişim Kulübü ilerleyen dönemlerde, bilişim dünyasındaki gelişmelerle ilgili ders ve seminer organizasyonları yapmak, bilişim dünyasının önde gelen isimleriyle tüm öğrencilerin katılımına açık söyleşiler ve konferanslar tertiplemek, ulusal ve uluslararası arenada benzer kulüplerle ortak çalışmalar yaparak bilişim teknolojileri ile ilgili bilgi alışverişini sağlamak ve İTÜ’yü uluslararası arenada tanıtmayı hedeflemektedir.

İTÜ Bilişim Kulübüne sınıf veya bölüm ayrımı olmaksızın her İTÜ öğrencisi katılabilmektedir. Üye olmak için kulübün sosyal medya hesaplarında bulunan kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Uzmanlık Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.