Dağcılık Kulübü

Kulüp Başkanı Gökçe Barış
İletişim -

Kulübe dağcılığı seven, doğayı seven, tırmanmayı seven, şehirdeki rahatından sıkılan biraz doğada olmak isteyen veya sadece dağcılığı merak eden herkes girebilir. 1996 yılında kurulan kulubün genel amacı dağcılık kültürünün oluşmasını ve mümkün olduğunca yayılmasını sağlamaktır. Bunun için de bu sporu en güvenli şekilde gerçekleştirmek için gereken kar, kaya, buz ve kampçılık teknikleri öğretilir.

İki dönemden oluşan bir eğitim süreci vardır ve bu eğitim teorik ve pratikler içerir. Güz dönemi dağcılık, bahardaysa  kaya tırmanışı ağırlıklı bir ders programları vardır. Her hafta Gümüşsuyu kampüsünde yapılan teorik derslerde öğretilenler pratik eğitimlerde tekrar edilir. Pratik eğitimler için İzmit/Menekşe Yaylası, Bursa/Uludağ, Kayseri/Erciyes, Niğde/Aladağlar, İstanbul/Ballıkayalar, Eskişehir/Karakayalar ve Isparta/Dedegöl'e gidilir. Derslerde devamlılık gösteren, dönem sonundaki sınavları ve pratik eğitimleri başarıyla tamamlayanlar, tanıma faaliyetlerini yaptıktan sonra eğitimi bitirmiş olurlar. Eğitimi bitirdikten sonra da malzeme kurulundan malzeme alıp faaliyete gidebilirler.

Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Spor Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.