Ekonomi Kulübü

Kulüp Başkanı Begüm Kuralkan
İletişim ituekonomikulubu@gmail.com

 İTÜ Ekonomi Kulübü, üniversitemizde sosyal bilimler alanında ilk ve tek lisans programı olan Ekonomi Bölümü öğrencilerinin bir araya gelerek oluşturdukları bir kulüptür. Her akademik dönem içerisinde düzenlenen konferans dizileri, seminerler, eğitimler, vaka çalışmaları, şirket tanıtımları ve şirket gezileri ile öğrencileri iş hayatına hazırlamayı; öğrencilerin şirketleri tanımalarını, kendilerine en uygun sektörleri ve departmanları belirlemelerini, iş ve staj imkânlarını birinci ağızdan dinlemelerini ve üniversite kültürünü zenginleştirmeyi hedefler.

9 kişilik yönetim kurulu ile faaliyet gösteren İTÜ Ekonomi Kulübü bölüm ayrımı yapmadan üniversite öğrencilerini iş dünyasına hazırlamayı amaçlamış bir öğrenci topluluğudur. Ayrıca, okulumuzun farklı öğrenci kulüpleri ile ortak çalışmalar gerçekleştirerek öğrenciler arasında iletişim ve dayanışmayı da desteklemektedir. Diğer yandan kulübü daha iyi tanımanızı sağlamak ve kulüp içi kaynaşmayı sağlamak için çeşitli özel etkinlikler düzenlenmektedir.

İTÜ Ekonomi Kulübü'ne üye olup katılım sağlamak için sosyal medya hesaplarından ve mail adresinden kulübe ulaşmak yeterlidir. İTÜ Maçka İşletme Fakültesi'ndeki odalarını ziyaret edebilir, kulüple birlikte vakit geçirebilirsiniz.

Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Uzmanlık Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.