Gönüllülük Kulübü

Kulüp Başkanı Enes Karataş
İletişim gonulluluk@itu.edu.tr

2004 yılından önce resmi olmasa da bazı sivil toplum kuruluşları adı altında çeşitli çalışmalar yürütülmesine rağmen, Gönüllülük Kulübünün "gönüllülük" fikrine bakış açısı onu 2001 yılında diğer sosyal ve sivil toplum kuruluşlarından ayırmış ve İTÜ'nün önde gelen küluplerinden biri olma yolunda ilk adımını da böylece atmıştır.

Sponsor kullanmadan çeşitli bağışlar akınarak gönüllülük adına bir elin verdiğini diğer el görmesin algısını benimsenmekte, farklı alanlarda çeşitli işler yapmaya çalışılmaktadır.

İnsanlarda farkındalık yaratmayı misyon benimseyen kulüp; Nar Harekatı, Benimle Oynar Mısın?, Hayata Bir Adım, Bir Başka Yol, Umut Okulu, Engeller Durdurmasın ve Ver Bi Pati olmak üzere toplamda 7 farklı projeyi tek bir külup bünyesinde aktif olarak yürütmekte ve geri dönüşüm, çevre temizliği gibi çeşitli konularda farkındalık yaratmak için etkinlikler ve eğitimler düzenlemektedir.

Gönüllülük Kulübünü diğer kulüplerden ayıran ve farklı kılan şeylerden birisi de üyeler arası hiyerarşi olmaması ve üyeliği tamamen bir prosedür olarak görmesidir. Projelere ve etkinliklere katılmak için aşağıdaki linkte bulunan formu doldurmanız yeterlidir.

Başvuru formu: https://forms.gle/Da1q2zMW7WiFJaAz7  

Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Kültür-Sanat Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.