Özgür Yazılım Kulübü

Kulüp Başkanı Emek Gözlüklü
İletişim info@itugnu.org

İTÜ Özgür Yazılım kulübü 2013 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri, Emre Eroğlu, Güray Yıldırım, Emin Mastizada, Hakan Yıldız ve Halil İbrahim Kayıhan tarafından ilk önce Python yazılım dili ile ilgili bilgilendirme ve daha sonra tüm özgür yazılımlarla ilgili bilgilendirme, eğitim ve destek sağlamak maksadıyla kurulmuştur.

Kulüp kurulduğundan bu yana bir çok eğitim vermiştir, Python, C/C++, PHP programlama dilleri, İnternet of Things, Arduino, Blender ile 3D grafik, linux ve s. PHPİstanbul ve Pyİstanbul ekipleriyle beraber seminerler, Linux Kurulum günleri düzenlemiştir. Ayrıca Türkiyede uluslararası etkinlikler olan Özgür Yazılım Günleri ve Arduino Günleri için etkinlikler düzenlemiştir. Kulübün bir sonraki aşaması olarak ileri seviyede seminerler ve proje ekibinin kurulması planlanmakta ve bu yaz tatilinde başlamaktadır.

Kulübün şimdiye kadar iki partneri olmuştur, bunlardan biri İntel, diğeri Valve. Kulüp yakın zamanda partnerlerinin sayısını büyütmek için çalışmaktadır.

Ayrıca Bilgisayar Mühendisliği bölümünün en büyük sıkıntılarından biri olan, sosyal etkinliklerin olmaması sorununu çözme yönünde de çalışmalar yapılmakta ve ara sıra sinema, piknik ve gezi etkinlikleri düzenlenmektedir.

Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Uzmanlık Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.