Rock Kulübü

Kulüp Başkanı Bekir Sıtkı Gürcan
İletişim iturockkulubu@gmail.com

İTÜ Rock Kulübü 1992 yılında, amatör müzik topluluklarını desteklemek ve üniversitemiz öğrencilerinin sanatsal yönlerini açığa çıkarmak için gerekli alt yapıyı oluşturmak amacı ile kurulmuştur.

Dönem boyunca düzenlenen katılımın ücretsiz olduğu enstrüman/ekipman kursları, kayıt programları ve nota/armoni dersleri, önemli müzisyenler ile söyleşiler, atölye çalışmaları ve rock müziğin farklı türleri ile ilgili belgesel gösterimleri kulüp tarafından organize edilmektedir. Okulumuz öğrencilerinin ürettiklerini herkesle paylaşabilmeleri için kulübün diğer etkinliklerinde olduğu gibi yine ücretsiz olmasını ilke edindiği çeşitli konserler düzenlenmekte ve bunlardan en önemlisi çok sayıda grubun sahne almasına olanak sağlayan Türkiye'nin ilk açık hava festivali olarak da bilinen 'İstanbul Rock Festivali' etkinliği olmaktadır. Herkes tarafından heyecanla beklenen bu etkinliğe 'Mor ve Ötesi, Feridun Düzağaç, Gürol Ağırbaş, İhtiyaç Molası, Pilli Bebek, Kesmeşeker, Comma, Acil Servis, Replikas, Radical Noise, Nekropsi, Yavuz Çetin, Asafated, Polarized, Abraxas, The Climb, Kırık Kalpler Blues Band, Yuhu, Bora Ulusoy, False in Truth, Knight Errant, Asım Can Gündüz, Kazım Koyuncu, Rashit, Gökalp Baykal Band, Siddhartha, Antisilence...' gibi birçok ünlü grup çıkmıştır.

Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Kültür-Sanat Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.