İTÜ Sahnesi

Kulüp Başkanı Merve Gediz
İletişim itusahnesi97@gmail.com

İTÜ Sahnesi, 1997 yılından beri faaliyetlerini sürdüren bir üniversite tiyatro topluluğudur. Her okul dönemi başında yeni katılımların gerçekleştiği İTÜ Sahnesi’nde, değişimin ve dinamizmin yanında süreklilik ve kalıcılık arayışı da vardır. Yapılan teorik ve pratik araştırmalar sonucu ortaya çıkan üretimler genel olarak oyunculuk odaklıdır. Oyuncunun bu çalışması, ona zihinsel ve bedensel eylemlerinin gücünü ortaya çıkaracak şekilde bir alan yaratmasını sağlar. Böylelikle, sadece “sahne”yi kapsamayan bu eylem gücü, üniversite içinde de bir gündem oluşturabilmeyi önerir.

İTÜ Sahnesi, okul dönemindeki çalışmalarının yanı sıra yaz çalışmaları yapmakta ve farklı tiyatro gruplarının biraraya geldiği kamplara da katılmaktadır. Okul döneminin haricinde yapılan bu çalışmalar ve özellikle kamplar, felsefi düşüncenin pratiğe dönüştüğü yoğun dönemlerdir. Bu dönemler, yıl içindeki çalışmalara yol gösteren bir niteliğe sahiptir. Her türlü deneyimin biriktirilmesine önem veren İTÜ Sahnesi, biriktirdiklerini aktararak yeniden ürettikleriyle, üniversitedeki ve gündelik hayattaki akışa alternatif bir ritm sunar.

Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Kültür-Sanat Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.