Sosyal Araştırmalar Kulübü

Kulüp Başkanı Tuna Güven
İletişim itusosyalarastirmalarkulubu@gmail.com

İTÜ Sosyal Araştırmalar Kulübü 1993’ten beri İstanbul Teknik Üniversitesi’nde bilim ve aydınlanmanın sesini yükseltmeye devam eden bir kulüptür.

 

İTÜ Sosyal Araştırmalar Kulübü, 1993 yılında Teknik ismiyle öne çıkan İTÜ'de; kültür, sanat ve aydınlanma alanlarına olan ilginin azaldığını gören öğrenciler tarafından, öğrencilere sosyal bilimler konularında da araştırma yapabileceği, hep beraber tartışabileceği bir ortam oluşturabilmek ve bunun yanında dünyada başlayan bilim karşıtlığına karşı aydınlanmanın sesini yükseltmek için yola çıktı. Özellikle üniversite gençliğinin bilim karşıtlığına karşı hayli büyük bir sorumluluğu olduğunun farkında olan öğrenciler kulüp kurulduğundan beri bu sorumluluğun bilinciyle hareket etmekte.

 

İTÜ Sosyal Araştırmalar Kulübü, geçtiğimiz yıllarda İnsanlık Tarihi, Kent, Evrim ve Toplumsal Bilişim konularında yaptıkları etkinliklerde ve atölyelerde katılımcı öğrenciler ile hep beraber okudu, beraber düşündü, beraber tartıştı ve beraber öğrendi.

 

İTÜ Sosyal Araştırmalar Kulübü, İTÜ'yü öğrencilerinin kendi sözünü söyleyebileceği değerli bir alan olarak görmekte. İTÜ'de yaptıkları ve yapacakları etkinliklerin yanı sıra ülke gündeminde gençliği ilgilendiren her konuda kendilerini sorumlu hissetmekte. Bilimi ve aydınlanmayı kendine dert edinmiş herkesi kulüplerine bekliyorlar.

Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Kültür-Sanat Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.