Jeodezi ve Fotogrametri Kulübü

Kulüp Başkanı Melisa Meral
İletişim itujfk@gmail.com

İstanbul Teknik Üniversitesi Kültür ve Sanat Birliği'ne bağlı bir uzmanlık kulübü olan Jeodezi ve Fotogrametri Kulübü (JFK) bünyesinde, kuruluşu olan 1991 yılından bu yana geçen süre zarfında mesleki, kültürel ve sosyal alanlarda birçok seminer, söyleşi, teknik gezi, piknik, toplu tiyatro organizasyonu, film gösterimi, konser ve sergi gibi faaliyetler düzenlemiştir. Ayrıca kulüp bünyesinde “Mercek" adlı bir dergi yayımlanmıştır. Gelenekselleşmiş olan tanışma çayları, geniş katılımlarla düzenlenmektedir. Bu etkinlik, özellikle yeni gelen İTÜ Geomatik Mühendisliği bölümü öğrencileriyle tanışarak, bölümün öğretim görevlileri ile öğrenciler arasında etkileşim ortamı doğurması ve beraberliğin ileriki aşamalarına katkı sağlaması açısından amacına ulaşmıştır. Bir diğer önemli nokta ise adları "Jeodezi ve Fotogrametri Kulübü" olsa da kulüp fakültelerindeki İnşaat ve Çevre Mühendisliği bölümlerine de hitap etmeleridir. 

JFK 2001 yılında ülkemizdeki diğer üniversitelere de öncülük ederek Uluslararası Jeodezi Öğrencileri Birliği'ne (IGSO) üye olmuştur. 2005 ve 2014 yıllarında Uluslar arası Geomatik Öğrencileri Buluşması’na (IGSM) ev sahipliği yapmıştır. Gerçekleştirilen Uluslararası Geomatik Öğrencileri Buluşmaları (IGSM) ile gelişen bilim ve teknolojinin mesleklerine olan etkilerini uluslar arası arenada tartışmanın yanı sıra mesleki örgütlülüğüklerinin geleceğine dair düşünceleri içeren, aynı oranda dostlukları pekiştiren bir arena da var edilmiş olup, meslektaşları arasında tartışma ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunma fırsatı elde edilmiştir.

Kulüp 24 yıllık köklü geçmişinden edindiği tecrübe ile yoluna devam etmekte olup içlerinde bulundukları eğitim döneminde de İTÜ Kariyer Zirvesi’nde İnşaat Fakülte Birimi Sorumluluğu görevini üstlenmiştir. Bunun yanında geleneksel tanışma çayı, UHUZAM teknik gezisi, çeşitli konferanslar, yemek buluşmaları gibi bir çok aktivite yapmış, hala da yapmaktadır. Kulüp 20-25 Nisan 2015 tarihlerinde Dünya Kadastro Zirvesi (World Cadastre Summit) organizasyonunda da Geomatik Mühendisliği öğrencilerinin örgütlenmesinde aktif rol almıştır.

Jeodezi ve Fotogrametri Kulübü “Hep birlikte daha iyiye” sloganıyla çıktığı yolda en iyiye ulaşmak üzere çalışmalarına devam etmektedir. 

 

 

Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Uzmanlık Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.