Kimya Kulübü

Kulüp Başkanı Mehmet Tütüncü
İletişim iletisimitukim@gmail.com

İTÜ Kimya Kulübü (İTÜKİM) 2005 yılında kurulmuştur. Daha önceden var olan Kimyagerliğe Hazırlık Kulübü'nün yeniden yapılandırılmasıyla temeli atılan İTÜKİM, yeni yüzüyle yalnızca Kimya Bölümü öğrencilerine hizmet eden bir kulüp olmaktan çıkmış genel olarak kimya ile ilgilenen herkesin bir araya gelebileceği sosyal-bilim kulünü olma özelliği de kazanmıştır.

Kimya Kulübü, 'Merkez bilim' olarak tanımlanan kimya biliminin İTÜ öğrencilerine tanıtılması ve kimya ile ilgilenenlerin bilgilerini paylaşabileceği bir ortam yaratılması konusundaki boşluğu doldurmayı istemektedir. İTÜKİM'in amacı 'Kimyagerlik ve kimya bilimi ile ilgili son gelişmelerin üyeler arasında bilgi paylaşımı yoluyla aktarılmasının sağlanması, kimya ile ilgili konferanslar, geziler vb. etkinlikler düzenleyerek üyelerine kimya sektörünü daha iyi tanıtmak' olarak belirlenmiştir.

Mevcut kulüpler içinde en çok üye sayısına sahip kulüplerden biri olan İTÜKİM yenileşmenin ve yeniliklerin en çok olduğu sektör olan Kimya sektörünün hızına yetişmek için gerekli bilgilendirme konferanslarını, seminerleri, teknik gezileri, kimya araştırmalarını ve yayınları organize etmektedir.

Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Uzmanlık Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.