Kimya Mühendisliği Kulübü

Kulüp Başkanı Tolga Ballı
İletişim ituaiche@gmail.com

Kimya Mühendisliği Kulübü 2000 yılında kurulmuştur. Kurulduğundan bu yana aralıklı olarak faaliyet gösteren kulüp 2013 yılının güz döneminden beri yoğun tempoyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Kulübün öncelikli misyonları; kimya mühendisliği öğrencilerini alanlarıyla tanıştırmak, seçenekleri ile ilgili bilinçlendirerek sektörü tanımada ön hazırlığa yardımcı olmak ve günümüzde kimya mühendisliğinin ne anlama geldigini göstermektir. Bu bağlamda yapılanlar firmalarla seminer düzenlemek ve teknik geziler yapmaktır.

Bir mühendis, mühendislik bakış açısıyla birlikte sosyal yönünü harmanladığında gerçek anlamda bir başarı ortaya koyabilir. Buna yönelik çalışmalar yapmak da kulübün temel hedeflerindendir. Her bölümden öğrenciye açık olan kulüp 2016-2017 senesinde yeni öğrencilerini ve üyelerini kaynaştırmak amacıyla tanışma çayının ardından KafePi'de oyun etkinliği gerçekleştirmiş, tanışma kahvaltısı düzenlemiş ve bu amaç için ayrıca odada yılbaşı partisi gerçekleştirmiş, sinema gecesi düzenlemiş ve artık bir gelenek olmaya başlayan çiğköfte partisine imza atmıştır.

Sektöre yönelik olarak 2016-2017 senesinde alanında öncü olan P&G, Tüpraş, Mustafa Nevzat, Kalekim, Arçelik ve iş hayatında önemli tavsiyelerde bulunmuş olan bir danışmanlık şirketi Michael Page ile söyleşi gerçekleştiren kulüp bunun yanında teknik gezilere de önem vermiştir. Okulumuzun içinde bulunan nükleer reaktöre, İTÜ Çekirdek'e, Filli Boya’ya ve Şişecam'a düzenlediği teknik gezilerle öğrencilere sektöre yönelik genel bir bakış açısı kazandırmıştır . Ayrıca İKZ 2017'de Gıda Mühendisliği Kulübü ile birlikte fakülte temsilciliği yapmakla beraber öğrencilerin en çok merak ettikleri konuları aydınlatmak amacıyla farklı hocalarla seminerler düzenlemiştir.

İTÜ camiasında öğrenciyi ön plana alan kulüp, bu düşünce uğruna çalışmalarına devam etmektedir. 2016-2017 yılında yapılan etkinliklerle artırılan üye sayısının yeni dönemde de artırılması hedeflenmektedir. Teknik ve sosyal etkinlikler 2017-2018 döneminde de aynı hızla devam edecektir. Kulübe katılmak isteyen herkes toplantılara katılabilir, sosyal medya hesaplarından iletişime geçebilir ya da kulüp odasına gelip iletişime geçebilirler. 

Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Uzmanlık Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.