Kontrol ve Otomasyon Kulübü

Kulüp Başkanı Mustafa Koçan
İletişim otokon@itu.edu.tr

İTÜ Kontrol ve Otomasyon Kulübü kurulmuş olduğu 2004 yılından bu yana başta Elektrik-Elektronik Fakültesi öğrencileri olmak üzere tüm İTÜ öğrencilerine hizmet vermektedir.

Hedefi, öncelikle teknolojik ilerlemenin gerisinde kalmayan yetkin mühendisleri ülkemize kazandırmaktır. Bu hedef doğrultusunda faaliyette bulunmakta olan kulüp eğitimler, teknik geziler, kariyer günleri, konferanslar, seminerler, sosyal aktiviteler ve büyük çapta organizasyonlar düzenlemektedir. Sağlanan birikimlerle de daha fazlası için emin adımlar atmaktadır.

İTÜ Kontrol ve Otomasyon Kulübü Laboratuvarı’nda yapılan proje çalışmaları sayesinde hem öğrencilere teorik bilgilerini pratiğe çevirme şansı verilmiş olmakta hem de yapılan çalışmaların paylaşılmasıyla tüm kulüp üyelerine önemli bir bilgi aktarımı sağlanmış olmaktadır.

İTÜ Kontrol ve Otomasyon Kulübü tarafından 2007 yılından beri düzenlenen İTÜ Robot Olimpiyatları (İTÜRO) sayesinde akademisyenler, sanayi katılımcıları ve öğrenciler bir araya getirilerek bu alanda çalışan insanlar için önemli bir platform oluşturulmaktadır. Bu sayede bu alanda çalışma yapan katılımcılara yol gösterilmekte ve katılımcıların bakış açıları genişletilmektedir.

İTÜ Kontrol ve Otomasyon Kulübü için bir diğer önemli hedef ise öğrenciler için sosyal ortamın geliştirilmesidir. Kulüp, üyeleri arasında kaynaşmayı sağlamak ve paylaşımı arttırmak amacıyla belirli aralıklarda sosyal etkinlikler düzenlemektedir. Üyeleri, İTÜ Kontrol ve Otomasyon Kulübü etkinliklerinde ve alt kollarında görev alarak, liderlik deneyimi kazanma, kişisel yeteneklerini geliştirme, disiplinler arası çalışmalarda tecrübe edinme imkânı bulur.

İTÜ Kontrol ve Otomasyon Külübü’ne katılmak isteyenler eğitimlerine, etkinliklerine, toplantılarına veya istedikleri zaman kulüp odalarına gelerek kulübe üye olabilirler.

Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Uzmanlık Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.