Maden Mühendisliği Kulübü

Kulüp Başkanı -
İletişim -

İTÜ Maden Mühendisliği Kulübü, Maden Mühendisliği öğrencilerinin ortak bir çatı altında sorunlara birlikte çözüm bulması ve projeler üretmesini savunan, öğretim elemanları ve öğrenciler arası diyaloğun geliştirilmesini amaçlayan, bölüm öğrencilerinin madencilik sektörüne entegrasyonu için gerekli hazırlık ortamının sağlanabilmesini misyon edinmiş bir kulüptür.

Kulüp, bu amaçlar doğrultusunda Maden Mühendisleri Odası, Madencilik Şirketleri, dernekler ve vakıflar ile öğrencilerin ilişkilerinde aracı rol oynar, ülkemizde ve dünyada madencilik sektöründeki gelişmelerin izlenmesini sağlar, sektörün sorunlarının ve önündeki engellerin irdelenmesini savunur. Uluslararası madencilik kuruluşları ile ilişki içinde olmayı hedefler. İTÜ Maden Mühendisliği Kulübü, ülkenin geleceği için hedeflenen projeleri gerçeklerştirmede ilk adımları üniversite yıllarında atmak ve bu ilerlemede birlikteliği sağlamayı öncelikli hedef edinmiştir.

Genel Aktiflik Sıralaması:93
6 ay önce-
12 ay önce-
Uzmanlık Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:46
6 ay önce-
12 ay önce-
arı24 Aktiflik Puanı:0,5
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.
Cevher Hazırlama Mühendisliği Kulubü, Jeofizik Mühendisliği Kulübü, Jeoloji Mühendisliği Kulübü ve Maden Mühendisliği Kulübü

Kömürün Enerjideki Yeri

Maden Mühendisliği Kulübü

Mezunumuzdan Dinliyoruz

Maden Mühendisliği Kulübü ve Maden Mühendisliği Kulübü

Film Gösterimi: Maden (1978)

Maden Mühendisliği Kulübü ve Maden Mühendisliği Kulübü

Sigara Paketlerini Karartıyoruz

Maden Mühendisliği Kulübü ve Maden Mühendisliği Kulübü

Prof. Dr. Cemal Birön Anısına Kariyer Günü