Makina Mühendisliği Kulubü

Kulüp Başkanı Furkan Can Yılmaz
İletişim zakra@demos.com

Kulüp çalışmalarını MMO İstanbul Öğrenci Komisyonuyla birlikte yürütmektedir. İsminde her ne kadar makina geçse de sadece makina okuyan öğrencilerin değil, İTÜ genelindeki her öğrencinin gelip katılabileceği, çayını içebileceği bir kulüptür. Etkinlikler genel olarak teknik konularda öğrencilerin işine yarayabilecek şekilde düzenlemeye çalışılmaktadır.Bunun yanında kulüp teknik teknik nereye kadar düşüncesiyle sosyal etkinlikler de düzenlemektedir. Kesinlikle hiyerarşik bir düzen kurulu değildir.Bu kulüpte herkes başkan herkes söz sahibidir bu doğrultuda etkinlikler de dayanışmayla kolektif çalışmayla yapılmaktadır. Ayrıca İstanbul çapında Mühendislik ve Şehircilik Günlerini düzenleyen kulüp, öğrencilerin toplumsal olaylara karşı duyarlı, yeri geldiğinde sesini duyurabilecek bir öğrenci kitlesi oluşturmayı da hedeflemektedir. 

Yapılan Etkinlikler:

Mühendislik ve Şehircilik Günleri

Sinema Atölyesi (Film Gösterimi)

Mezun Söyleşileri

Teknik Geziler

Korsan Yayın (Fanzin)

Seminerler - Paneller - Söyleşiler

Müze Gezileri

Ayrıca kulüp odasında ders notları paylaşılır ve ücretsiz çay verilir.İsteyen gelip çayını içerken kulüp hakkında detaylı bilgileri öğrenebilir.

Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Uzmanlık Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.