Meteorolojik Araştırmalar Kulübü

Kulüp Başkanı Gülsenaz Kurtar
İletişim itumetar@gmail.com

Biz Kimiz?

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteorolojik Araştırmalar Kulübü (METAR), öğrencilerin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, bölüm öğrencileri arasındaki etkileşimi ve iletişimi artirmak, öğrencileri  meteorolojik konularda biliçlendirmek ve insanları bilgilendirme amacıyla çalışmalar yürütmeyi kendilerine hedef edinen İTÜ öğrencileri tarafından  1991 yılında kurulmuş disiplinler arası bir öğrenci kulübüdür.

METAR, belirlediği hedefler doğrultusunda seminerler, kurslar, sunumlar, teknik geziler, sosyal etkinlikler ve düzenli toplantılar gerçekleştirmekte ve bu çalışmalarını geliştirerek sürdürmeyi planlamaktadır.

 

Özgörevi

Meteorolojik Araştırmalar Kulübü (METAR)’ın öncelikli hedefi, mühendis bakış açısına sahip dinamik öğrencileri bir araya getirmek, bu öğrencilerin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak ve atmosfer  ve çevre konularında araştırma çalışmaları yürüten öncü bir öğrenci kulübü olmaktır.

Meteorolojik Araştırmalar Kulübü, özgörevi doğrultusunda elde edeceği bilgi birikimi ve tecrübeler ışığında insanları bilgilendirmeyi hedeflemektedir.

 

Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Uzmanlık Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.