Moleküler Biyoloji ve Genetik Kulübü

Kulüp Başkanı Mustafa Mert Kalender
İletişim mbgkulup@itu.edu.tr

2001–2002 akademik yılında çalışmalarına başlayan Moleküler Biyoloji ve Genetik Öğrenci Kulübü (MBG Student Club), bölüm öğrencileri başta olmak üzere MBG alanlarında ilgili tüm üniversitelileri ortak bir platformda toplamak amacıyla kurulmuştur. Kulüp yüzden fazla üyesiyle düzenli olarak kulüp faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Kulübün misyonu;

-Üyelerin bilimsel bilgi birikimini arttırmak

-Teorik olarak öğrendiklerini yapılan çalıştaylarla pratiğe dökmek

-Uluslararası düzeyde bilim dünyasını bir araya getirerek etkileşimde bulunmalarını sağlamak

-Her yıl düzenlenen kongrelerle kendini geliştirmek

-Ülkemizi bilim alanında uluslararası düzeyde tanıtmak ve temsil etmek

İ.T.Ü. Moleküler Biyoloji ve Genetik Kulübü tarafından düzenlenen kongre bir uluslararası öğrenci ve akademisyen buluşmasıdır. İTÜ MBG Kulübü tarafından gerçekleştirilen bu organizasyon, sadece Türkiye’de değil dünyanın herhangi bir bölgesinde bulunan biyoloji, moleküler biyoloji, biyomühendislik, ekoloji, genetik ve ilgili disiplinlerin bulunduğu çeşitli üniversitelerden öğrencilerin ve öğretim üyelerinin katıldığı bir oluşumdur.

Kulübe katılmak isteyen herkes, her yıl düzenlenen ‘ULUSLARARASI MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK ÖĞRENCİ KONGRESİ’ sinin hazırlık sürecine her aşamada dahil olabilmektedir, kulübe üye alımı zamanı gibi bir olgu söz konusu değildir.

KONGRE SİTESİ:  www.mbgkongre.itu.edu.tr

 

 

 

 

 

Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Uzmanlık Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.