Münazara Ve Hitabet Kulübü

Kulüp Başkanı Emre Şahbaz, Taylan Ünal
İletişim -

2003 yılında İTÜ Münazara Kulübü adı ile kurulan kulübün öncelikli amacı münazara kültürünü İTÜ'de var etmek ve yaşatmaktır.

Şekil itibari ile İTÜ Münazara Kulübü ve diğer üniversitelerdeki münazara kulüplerinde uygulanan münazara, iki hükümet ve iki muhalefet takımlarının münazara maçından 15 dakika önce belirlenmiş bir konu üzerine tartışmasıdır. Toplam 8 konuşmacı vardır ve her birinin 7'şer dakikası bulunmaktadır. Konu hakkında çeşitli argümanlar üreterek 4 takım da tezlerini ortaya koyar ve hangi taraf daha inandırıcı olabildiyse sonuçta kazanan jüri tarafından belirlenir.

İTÜ Münazara Kulübü'nün temel amacı bütün bu kazanımları da içine alarak uzun vadede İTÜ'de tartışma kültürünü sağlayarak demokrası kültürünü oluşturmak, bölgesel ve ulusal turnuvalarda başarı sağlayacak takımlar yetştirmek, uluslararası turnuvalara katılmak ve tüm bunları yaparken eğlenmektir.

Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Kültür-Sanat Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.