Okçuluk Kulübü

Kulüp Başkanı Murat Gündoğdu
İletişim gozdefirtin@hotmail.com

Okçuluk, durağan bir spor olarak görünmesine rağmen insanın hem fiziksel hem de karakteriksel olarak insan gelişimine katkı sağlar. Okçuluğa başlayan kişi ok atarken yaşadığı heyecanın zamanla tutkuya dönüştüğünü görür. Erken yaşta başlandığında dikkat, konsantrasyon, sabır, özgüven gibi konularda inanılmaz gelişimler göstermesini sağlayan okçuluk, gerek spor, gerekse hobi olarak hayatına girdiği yetişkinlere gündelik hayatın sıkıntılarından uzaklaşma, odaklanma, akılcı ve huzurlu bir bakış açısı kazanma, disiplin becerisinde gelişme gibi özellikleri kazandırmaktadır. Özellikle gelişim çağındaki çocuklarda davranış bozukluklarının düzelmesine ve kendini tanımasında yardımcı olur. İTÜ Okçuluk Kulübü bu değerlerin farkında olarak 2004 yılında İTÜ öğrencileri tarafından kurularak İTÜ Stadyumu’nda faaliyetlerine başlamıştır. İlerleyen zamanlarda kulüp kurs faaliyetlerinin yanında pek çok federasyon ve üniversitelerarası okçuluk turnuvalarına katılmış ve başarılı sonuçlar elde etmiştir.

İTÜ Okçuluk Kulübü okçuluk sporunu tanıtmak ve sevdirmek için elinden geleni yapmaktadır. Kulüp her yıl daha fazla başvuru almakta ve üye sayısını genişletmektedir. Kulübün amacı ata sporumuza sahip çıkmak ve İTÜ öğrencilerini bu sporu yapmaya teşvik etmektir.

2014-2015 bahar dönemi antrenman bilgileri; pazartesi 17.00-19.00, salı 17.00-19.00, perşembe 17.00-19.00, yer: İTÜ Stadyumu Kapalı Tartan Pist. Kulübe katılıp okçuluk eğitimi almak istiyorsanız ituokculuk@gmail.com adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca kulübün Facebook’taki “İTÜ Okçuluk Kulübü” grubuna katılarak, twitter ve instagram hesaplarını takip ederek tüm güncel gelişmeleri öğrenebilirsiniz.

Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Spor Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.