PrepİTÜ Kulübü

Kulüp Başkanı Aytuğ Gölyeri
İletişim -

PrepİTÜ Kulübü, 2015-2016 eğitim öğretim yılı ekim ayında, hazırlık sınıfı öğrencileri Ceren Bayar ve Elhan Çapoğlu öncülüğünde bir topluluk olarak faaliyetlerine başlamış ve Şubat ayında kulüp olmuştur. Şu an yaklaşık 650 kişilik bir katılımcı kitlesi bulunmaktadır. 

Sosyal bir İTÜ isteğiyle çıkılan yolda, daha sosyal ve içiçe bir yapıyı İTÜ’ye oturtabilmek için kulübün hedef kitlesi İTÜ’nün temeli olan hazırlık öğrencileri olarak belirlendi. Kulüp, hazırlık öğrencileri olarak hem eğlenceli hem de kültürel etkinlikler düzenleyerek, farklı düşünce ve görüşteki insanları bir araya toplayıp kaynaştırmayı hedefliyor. Farklı şehirlerden gelmiş, İstanbul'a ve çevresine yabancılık çeken öğrencileri de bu sayede İstanbul'a alıştırmak ve kulüp bünyesine kazandırmayı ve sene içerisinde yapılacak değişik alanlardaki etkinlikler sayesinde öğrencilerin eğlenceli ve güzel bir hazırlık senesi geçirmesini sağlamayı amaçlıyor.

Okulumuzda, hazırlıklara yönelik kurulmuş tek kulüp olan PrepİTÜ,  mevcut kulüplerin daha çok lisans öğrencilerine yönelik olmasına dayanarak, İTÜ'nün hazırlıklara yönelik bir kulübe ihtıyacı olmasının bilinciyle faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

 İnstagram

Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Kültür-Sanat Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.