Tekstil Mühendisliği Kulübü

Kulüp Başkanı İzzet Furkan Yılmaz
İletişim itutekofficial@gmail.com

İstanbul Teknik Üniversitesinde Tekstil Mühendisliği odaklı tekstile gönül vermiş herkese açık olan, öğrencileri mezun olmadan sektöre adapte etmeyi hedefleyen, bu sırada da üyeleriyle sosyal etkileşim içinde olan bir kulüptür.

 

Kulübün en büyük amacı öğrencilerimizin mezun olduklarında atılacakları tekstil sektörüne hazır olmalarını ve sektöre değer katabilmeleri için ihtiyaçları olan donanımı, yetenekleri, vizyonu ve tecrübeyi yaptıkları etkinlik ve projelerle kazandırmaktır.

1995 yılında kurulan ve bugün 21. yılını dolduran kulüp, bu 21 yıl boyunca binlerce İTÜ Tekstil Mühendisliği öğrencisine ev sahipliği yapmış ve onları iş hayatına hazırlamıştır.

 

PROJELER

-Cornelius:

Cornelius markası İTÜ Tekstil Mühendisliği Kulübü öğrencileri tarafından öğrencilerin tasarım ve estetik anlayışını aynı zamanda üretim becerilerini geliştirmesi amacıyla yaratılmıştır. Projenin amacı İTÜ Tekstil Mühendisliği Kulübü olarak iş hayatındaki üretim ve pazarlama ortamını simule etmektir. Hazırlanan ürünler, yapılan defile ile sunulur.

Ayrıntılı bilgi: http://itutek.wix.com/cornelius

-İTÜTEK Fashion Awards (İTÜ Moda Ödülleri):

En iyi giyinen, günlük hayatında şıklığı gözlerden kaçmayan ve ünlü simaları davet edilerek, “Most Fashionable” ünvanı için ödül verilmektedir. Ödül verilecek kişiler İTÜ’nün öğrencileri tarafından seçilip Defile günü ödüllendirilir.

 

ETKİNLİKLER

Hem öğrencilerin kariyerine katkıda olmak hem de sosyalleşmek adına firma ağırlama, firma ziyareti, teknik gezi, söyleşi, konferans, seminer, eğitim gibi birçok etkinlik düzenlenmektedir.

Son senelerde yer aldıkları bazı etkinlikler:

- Her sene İTÜ Kariyer Zirvesi ve Ulusal Tekstil Mühendisliği Öğrenci Kongresi (UTMÖK)‘ne katılım göstermekte.

- İTHİB Kumaş Tasarım Yarışmaları

- Seminerler ve tekstil ile ilgili tüm fuarlar…

Son senelerde düzenledikleri bazı etkinlikler:

- Eskişehir Sarar Teknik Gezisi

- İTÜTEK Cornelius Fashion Show 

- İTÜTEK Fashion Awards 

- İzmir Sunteks - Ekoten Teknik Gezisi

- Bursa Ormo Yün İplik Teknik Gezisi

- Denizli Menderes Tekstil ve Küçüker Tekstil Teknik Gezisi

- Firma ziyaretleri: Case study, mülakat simülasyonları…

 

Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Uzmanlık Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.