Yatırım Kulübü

Kulüp Başkanı Ali Kemal Öztürk
İletişim info@yatirimkulubu.org

İTÜ Yatırım Kulübü 2002 yılında İTÜ İşletme Fakültesi Maçka Kampüsü’nde kurulmuş olan, üniversitelerin her bölümünden öğrencilerin katılabildiği çeşitli organizasyonlar gerçekleştiren, Türkiye’nin en aktif öğrenci topluluklarından biridir.

İTÜ Yatırım Kulübü, yaptığı organizasyonların başarısı ve oluşturduğu nitelikli profil ile, 2013 yılında “İTÜ’nün En İyi Öğrenci Kulübü” ödülünü almaya hak kazanmıştır. Ayrıca 2009 yılında İTÜ Yatırım Kulübü’nün bir etkinliği olan GOBI, Üniaktivite tarafından “En iyi Uluslararası Organizasyon” seçilmiştir.

“Yatırımın En Büyüğü Kendinize!” sloganıyla adını duyuran İTÜ Yatırım Kulübü, öğrencilerin ekonomi, borsa, yatırım ve buna benzer birçok konuda bilinçlenmelerini ve kendilerini bu yönlerde geliştirmelerini amaçlamakta olup aktivitelerini ve yıllık planlarını bu yönde sürdürmektedir.

11 kişilik yönetim kurulu, 165’i aktif 1455 üyesi ile faaliyet gösteren İTÜ Yatırım Kulübü gerçekleştirdiği organizasyonlar ile isminden başta İTÜ olmak üzere Türkiye’de ve dünyada üniversite öğrencileri ve akademisyenler arasında sıkça söz ettirmeyi başarmıştır.

Kulübün Misyonu : Öğrencilerin öncelikle yatırım konusunda iş dünyası ve profesyonellerle arasında bir bağ oluşturmak ve kendilerini bu alanda geliştirmelerine yardımcı olmaktır.

Kulübün Vizyonu:  Yenilikçi, yaratıcı, girişimci bir anlayış çerçevesinde dünyanın önde gelen kulüplerden biri olmaktır.

İTÜ Yatırım Kulübü’ne üye olmak için bir bölüm kısıtlaması yoktur. Üniversitelerin her bölümlerinden öğrenciler kulübe üye olabilir. Kulüpler Şenliği’nden sonra İTÜ Yatırım Kulübü toplantılarına başlar. Her Perşembe saat 18:00’da İTÜ Maçka Kampüsü’nde toplantılar yapılmaktadır. 

Üye olmak için toplantılara düzenli bir şekilde gelinmelidir. Bütün sene boyunca İTÜ Yatırım Kulübü’ne üye olunabilir. 

İTÜ Yatırım Kulübü toplam 5 adet etkinlik düzenlemektedir. Bunlar sırasıyla Pazarlama ve Finans Zirvesi , SanalBorsam, İTÜ Kariyer Zirvesi , Yatırımcı Akademisi ve GOBI’dir. 

Pazarlama ve Finans Zirvesi : Kasım ayında gerçekleşen etkinlikte üniversite öğrencileri pazarlama ve finans alanında kendini kanıtlamış kişilerle buluşmuşlardır.

SanalBorsam: “Risk Almadan Büyük Oyna” sloganıyla yola çıkan SanalBorsam, üniversite öğrencilerinin risk almadan, gerçek borsa verileriyle paralarını değerlendirmelerini amaçlar. 1 ay boyunca öğrenciler sanal 100.000 lirayı borsada değerlendirirler. 

İTÜ Kariyer Zirvesi: İTÜ Rektörlüğü’nün düzenlemiş olduğu etkinlikte Yatırım Kulübü senelerdir Organizasyon Paketi’ni üstlenip etkinliğin düzeninden sorumlu olmuştur.

Yatırımcı Akademisi: Mayıs ayında düzenlenen etkinlikte alanında uzman eğitmenler tarafından katılımcılara yatırım odaklı eğitim seminerler düzenlenmesi sağlanır. 

GOBI: Uluslararası bir etkinlik olan GOBI’de farklı kültürlerden öğrenciler bir araya gelip alanında başarılı ve önde gelen konuşmacıların verdiği bilgilerden yararlanırlar.

 

Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Uzmanlık Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.