Özlem
Son 180 günde 11 haber
Paylaş:

2017 mezunları keplerini attı

7 Temmuz Cuma akşamı İTÜ Stadyumunda gerçekleşen mezuniyet töreni ile İTÜ mezun ailesi yeni üyelerine kavuştu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan tören, 244. yılı mezunlarımızın keplerini havaya atmasıyla tamamlandı.

Tüm takımlarımız sahnede

2016-2017 eğitim öğretim senesinde kupa kazanan tüm takımlarımız sahneye çıktı. Bu sene İTÜ'ye 25'ten fazla kupa kazandıran tüm takımlarımız, mezunlar ve veliler tarafından uzunca alkışlandı.

Erol Bilecik'ten yeni mezunlara tavsiyeler

Bu sene onur konuğu olarak davet edilen 1987 bilgisayar mühendisliği mezunlarımızdan, şu anda TÜSİAD başkanlığı görevini yürüten Erol Bilecik konuşmasında İTÜlü olmanın önemini vurguladı ve tavsiyelerde bulundu.

İTÜ 2 birinci çıkardı

Geçen seneden farklı olarak İTÜ bu sene 2 tane birinci çıkardı. 3.96 not ortalamasına sahip olan birincilerimiz Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği'nden Utku Emre Ali ve Mimarlık bölümünden Tayfun Saman oldu. Birincilerimiz de mezuniyet töreninde birer konuşmalar yaptılar.

Mühendis yemini ve kepler havaya

İnşaat Fakültesi'nin sahneye çıkmasıyla birlikte tüm fakülteler teker teker sahneye çağrıldı. Fakültelerin sahneye alınması ve öğrencilerin stadyumdaki velileri selamlanmasının ardından 2017 mezunları hep birlikte mühendis yeminlerini ettiler.

Mühendis yeminlerinin edilmesinin ardından mezunların beklediği o an geldi. Geri sayımdan sonra tüm mezunlar hep birlikte aynı anda keplerini havaya attılar.

Rektör risk almadı

Farklı üniversitelerin mezuniyet törenlerinde rektör konuşmalarının protesto edilmesinden ötürü, İTÜ Rektörü Mehmet Karaca geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de konuşma yapmadı.

Mezuniyet töreninden önce taze mezunlar bol bol fotoğraf çekilmeyi de unutmadı.

arı24 ailesi olarak tüm 2017 mezunlarımıza yeni hayatlarında başarılar dileriz.

 

 

 

 

Diplomalar gecikmeli olarak teslim edilecek İTÜ'de cübbe dağıtım rezilliği

İTÜ'de 180 bisiklet paylaşıma geçti

İTÜ'de akademisyen otoparkı fetişi devam ediyor

Yurtlarda yeni güvenlik önlemleri

İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı 43 yaşında

Bir Bilim Adamının Hikayesi: Mustafa İnan